Luxus v podobe značky Vertu sa vrátil, aby potešil pracháčov

ZDROJ | Vertu

Známa značka pred viac ako rokom ohlásila bankrot a tak sa zdalo, že o nej už nikdy nebudeme počuť. Opak je pravdou, podobne ako stále počujeme (a vidíme) politikov milujúcich prepych, máme tu aj naspäť ultraluxusného výrobcu.

Vertu predstavil svoj najnovší Aster P v Číne, jeho výroba však paradoxne prebieha vo Veľkej Británii. Vyrába sa ručne z tých najkvalitnejších materiálov. Aster P má titánový rám triedy 5 (často sa používa v letectve a kozmonautike). Zafírový displej má 133-karátov a je vyrobený z jediného kusu. Ani zadná strana nie je ukrátená o luxus. Pokrýva ju krokodília a jašteričia koža, ktorá je v ponuke v rôznych farebných prevedeniach.

ZDROJ | Vertu

Smartfón je vybavený procesorom strednej triedy – Snapdragonom 660. Má 6 GB RAM a 128 GB vnútornej pamäte. 4,9-palcový AMOLED displej má rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov. Predný fotoaparát má 20 mpx rozlíšenie, zadný len 12 mpx. Vertu teda predpokladá, že majitelia si budú radi a často robiť svojky (selfíčka). Aster P má nový Android Oreo, ktorý napája má 3 200 mAh batéria.

Na zadnej strane nájdeme aj otvor na vkladanie dvoch Nano SIM kariet. Pod každým „krídielkom“ uvidíme podpis remeselníka, ktorý smartfón vyrobil.

ZDROJ | Vertu

Ani v tomto modeli nechýba známe červené tlačidlo Concierge, vďaka ktorému má jeho majiteľ prístup k svojmu osobnému komorníkovi 24 hodín denne po celý týždeň.

Pozrite siVynovený Vertu Constellation s podporou Dual SIM a 5,5” displejom

Hovorí sa, že kto sa pýta na cenu, nemá na to. Smartfón Vertu Aster P je zatiaľ oficiálne možné predobjednať len v Číne, približne za 5 200 dolárov v čiernej, alebo bielej verzii. Pre milovníkov zlata sa cena vyšplhá na viac ako 14 000 dolárov.

Uvidíme teda, ako sa bude staronovému Vertu dariť. V minulosti mu náklady rástli rýchlejšie ako tržby, ani superboháči neprišli na chuť tomuto luxusnému konceptu, ktorý navyše nikdy nevynikal ani parametrami.

Zdroj9to5Google

Komentáre k článku