LUNAR – kúpte si domov svoj vlastný Mesiac

ZDROJ | Indiegogo

Ak patríte medzi milovníkov vesmíru, projekt LUNAR by bol pre vás ideálnym darčekom. Ide o zmenšeninu mesiacu, ktorý spolupracuje i s rozšírenou realitou.

https://youtu.be/sPK0VI-9azs

Crowdfundingová stránka Indiegogo hostí zaujímavý projekt s názvom LUNAR. Ten predstavuje reálny 3D model Mesiaca, ktorý zaujme tých, ktorí majú radi vesmír, ale i tých, ktorí sa vyžívajú v technológiách.

Projekt, za ktorým stojí spoločnosť AstroReality môže prezentovať reálny Mesiac v prípade najväčšieho variantu v pomere 1:116,020,845. Presnosť 0.006 milimetrov na pixel zaručuje 3D tlačiareň, ako aj ručná úprava, pričom snímky poskytol Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA). Materiálom sa stal polyresín.

ZDROJ | Indiegogo

Mesiac bude ponúkaný hneď v niekoľkých veľkostiach, pričom priemer sa líši od 3 (16 gramov), 8 (325 gramov) až po 12 (1 334 gramov) centimetrov. Každý model však podporuje rozšírenú realitu i keď tá sa líši v závislosti od rozmerov.

Po namierení na LUNAR Mini sa zobrazí len vesmírne pozadie. Klasická verzia Regular vám ukáže i dôležité miesta a rôzne informácie. Najdrahší variant Pro ponúkne okrem iného simulácie, misie či zaujímavosti o Mesiaci.

ZDROJ | Indiegogo

Celý priebeh prístupu k rozšírenej realite je potom jednoduchý. Stačí stiahnuť AstroReality aplikáciu, namieriť fotoaparát smartfónu na LUNAR a používateľ sa dozvie to, čo mu jeho model umožní. Cestu po Mesiaci bude sprevádzať okrem obrazu aj zvuk.

LUNAR prekonal svoju cieľovú sumu o 276 percent, preto je už viac-menej isté, že projekt sa stane realitou. Všetky verzie sú ešte dostupné i za štartovacie ceny, a to 49, 89 a 179 dolárov. Prvé Mesiace sa začnú posielať už v novembri tohto roka.

ZdrojIndiegogo

Komentáre k článku