LunaR – inteligentné hodinky na solárny pohon

ZDROJ | Kickstarter

Inteligentných hodiniek je na trhu až príliš veľa. Niekedy však príde novinka, ktorá zaujme niečím revolučným. Takou novinkou sú určite hodinky LunaR na solárny pohon.

https://www.youtube.com/watch?v=_9thVV6j8FQ

Samozrejme sa jedná o projekt zo stránky Kickstarter, no vyzerá to, že veľmi úspešný, keďže len za prvých pár dní sa podarilo naplniť cieľovú hranicu.

LunaR kombinuje zaujímavý a hlavne minimalistický dizajn so solárnym pohonom, ktorý dobíja vaše hodinky. Zabudnite na zbytočné nabíjačky, ktoré s týmito hodinkami nebudete potrebovať.

ZDROJ | Kickstarter

Pozrite siGarmin vívoactive 3 – chytré fitness hodinky s virtuálnou peňaženkou

Samotné dobíjanie funguje cez priehľadný solárny panel, ktorý sa nachádza na ciferníku hodiniek. Na dobitie stačí prírodné alebo umelé osvetlenie, ktoré bude trvať minimálne jednu hodinu.

Úroveň batérie si navyše viete skontrolovať cez podporovanú aplikáciu. Zaujímavým je aj samotné rozhranie hodiniek, ktoré umožňuje zobrazovať až dve časové zóny, lokálnu, ktorá sa zobrazuje cez LED indikátor a prednastavenú zónu, ktorá je vysvietená o niečo slabšie.

Hodinky sú samozrejme Smart, takže disponujú inteligentnými funkciami ako napríklad podporou pre aplikácie ako Facebook, WhatsApp, Mail či Viber. Každé z upozornení sa zobrazí v podobe farebného indikátora na ciferníku hodiniek. Zelená farba bude napríklad pre WhatsApp, oranžová pre Instagram. Nechýba upozornenie pomocou vibrácií.

ZDROJ | Kickstarter

Pozrite siTomTom Fitness Age – veľká aktualizácia pre hodinky TomTom

Čo sa týka aktivity, hodinky dokážu počítať vaše kroky a teda aj spálené kalórie či prejdenú vzdialenosť. Chýba už len snímač srdcového tepu.

Pre tých, ktorí majú problémy so spánkom, LunaR hodinky dokážu aj monitorovať vašu spánkovú aktivitu a analyzovať ju pomocou aplikácie.

Hodinky LunaR sú vodotesné až do hĺbky 50 metrov. Predobjednávková cena solárnych hodiniek LunaR je 99 dolárov s dátumom odosielania v decembri 2017. Bežná cena po spustení predaja má byť až 239 dolárov.

ZDROJ | Kickstarter

Pozrite siSEQUENT – smart hodinky, ktoré nemusíte nabíjať

V prípade, že by ste chceli na hodinkách pevnejšie safírové sklo, môžete si zaplatiť 169 dolárov za takýto kúsok, ktorý však bude dostupný až budúci rok v marci. Čo poviete na tento unikátny projekt?

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojKickstarter

Komentáre k článku