Lumo Run – inteligentné bežecké nohavice

ZDROJ | Lumo

Lumo, výrobca tzv. wearables prináša na trh Lumo Run, dvojicu produktov, ktoré môžu nahradiť rôzne fitness náramky a podobné zariadenia. Lumo Run sú pánske a dámske športové nohavice, ktoré majú rôzne funkcie, ktoré môžete nájsť pri bežných fitness zariadeniach na tento účel.

https://www.youtube.com/watch?v=1eGWz3iZqoM

 

Pozrite siBORN TO RUN – Aký hardvér si so sebou zobrať na beh?

Senzor zabudovaný v nohaviciach Lumo meria kadenciu – počet krokov za minútu; dĺžka vertikálneho pohybu panvy (čím je menší, tým je beh efektívnejší), dĺžka kontaktu nohy so zemou, rotácia panvy v troch osách, dĺžka kroku. Samozrejme, nechýbajú ani klasické funkcie, ako meranie času, vzdialenosti atď.

lumo_run_03

Senzor Lumo ma batériu, ktorá vydrží približne 1 mesiac – t.j. asi 25 hodín aktívneho behu. Vo vnútri sa nachádza 9-osový IMU (prekl. inerciálna meracia jednotka), akcelerometer, gyroskop, magnetometer, barometer, Bluetooth a vibračný motor. Senzor je taktiež vodeodolný. Veľkosť senzoru je 50 x 28,5 x 10 mm a jeho hmotnosť je 25 gramov.

lumo_run_06

S Lumo Run nemusíte čakať na koniec tréningu, aby ste sa dozvedeli o jeho výsledkoch. Môžete byť informovaný aj počas tréningu prostredníctvom slúchadiel a zvukového sprievodcu. Avšak aplikácia je aj v tomto prípade samozrejmosťou.

lumo_run_04

Ženské nohavice sú vyrobené z kombinácie nylonu a spandexu, pánske sú kombináciou polyestra a spandexu. Oba modely je možné prať v práčke. Oba modely sú ponúkané v čiernej farbe a vo veľkostiach S, M a L. Pri ženskom variante je dostupná aj veľkosť XS.

lumo_run_07

Zatiaľ si môžete nohavice pred objednať. Do 21. októbra, môžete nohavice získať len za 99 dolárov, čo je približne 87,9 €. Po tomto termíne sa ich cena zvýši na 149 dolárov, cca. 132 €.

lumo_run_02

ZdrojLumo Body Tech

Komentáre k článku