Luma je malý, krásny a jednoduchý router

ZDROJ | Luma

Vyzerá to tak, že Google svojim unikátnym a jednoducho spravovateľným routerom OnHub priniesol nový trend medzi podobnými zariadeniami. Routery sa totiž menia na štýlové doplnky domácností, ktoré ponúkajú čo najjednoduchšie nastavenie a správu a dizajn, na ktorý sa budete radi pozerať.

Luma_01
ZDROJ | Luma

Pozrite siGoogle OnHub chce zmeniť to, ako sa pozeráme na router

V tomto trende pokračuje aj startup Luma, ktorý predstavil podobné zariadenie. Jeho cieľom je okrem toho, aby dobre vyzeralo aj ponúknuť používateľom jednoduché nastavenie, spravovanie, monitorovanie a pripojenie iných zariadení do siete.

https://youtu.be/AWnPaRuAqbU

Pre zlepšenie pokrytia vašej domácnosti môžete používať niekoľko Luma routerov v domácnosti. Ďalšie zariadenia pritom nepotrebujú žiadne nastavenia a systém sa sám stará o ich pripojenie a úpravu charakteristiky tak, aby ste vždy mali optimálne pokrytie a dosahované rýchlosti.

Okrem toho tvorcovia tohto nápadu myslia aj na bezpečnosť, ktorej nastavenia môžete meniť priamo pomocou smartfónu pripojeného do siete. Hravo tak môžete blokovať používateľov, pripojiť zariadenia bez potreby zadávania hesla, alebo nastaviť obmedzenia pre internetové stránky, ak sieť používajú aj vaše deti.

Samozrejme môžete monitorovať aj to, ako dlho vaše ratolesti surfujú na internete, koľko zariadení je pripojených, alebo dokonca monitorovať navštívené stránky jednotlivými používateľmi v sieti. Po hardvérovej stránke ponúka každý Luma router duálny prijímač (2,4 GHz + 5 GHz) a samozrejme podporuje posledný štandard 802.11ac.

Luma_10
ZDROJ | Luma

Luma je však pomerne drahým zariadením. V balíku za 249 USD môžete získať trojicu zariadení, ak si router predobjednáte v priebehu nasledujúcich 30-tich dní. Neskôr jeho cena stúpne na 499 USD, alebo 199 USD za každý ďalší router. Do prvým majiteľom by sa zariadenia mali dostať na začiatku roku 2016.

ZdrojLuma

Komentáre k článku