Lucid Motors – firma s revolučným elektro-mobilom

ZDROJ | Lucid Motors

Start-up firma Lucid Motors predstavila svoj nový prevratný sedan, ktorý by mal mať dojazd takmer 500 kilometrov.

Prototyp sedanu, ktorý mladá firma predstavila je výsledkom dvojročného vývoja.

Automobil zatiaľ oficiálne meno nemá, keďže autori projektu sa vyjadrili, že na názve sa ešte pracuje a bude oznámený neskôr.

Lucid Motors majú bohaté skúsenosti s výskumom lítiovo-iónových batérii. Zároveň bude mať sedan tzv. technológiu dvoch motorov. Práve tie zabezpečia dojazd až 480 kilometrov.

lucidmotors-02
ZDROJ | Lucid Motors

Pozrite siVšetky elektromobily Tesla budú vybavené autonómnym systémom

Pripravovaný sedan by mal predstavovať konkurenciu pre Teslu, keďže tiež sa jedná o športové auto, ktoré by malo vedieť dosiahnúť maximálnu rýchlosť 320 km/h.

Z technológii bude mať chystaný sedan LED predné svetlomety, ktoré budú pozostávať z tzv. Rawlinsonových micro-šošoviek, ktorých bude na jednom svetlomete rovných 6 000.

Interiérový dizajn je inšpirovaný scenériami krajiny California. Z troch schém si môžete vybrať „ráno v Santa Monice“, „poludnie v Santa Cruz“ a „polnoc v púšti Mojave“.

lucidmotors-01
ZDROJ | Lucid Motors

Pozrite siTesla: aké novinky prináša autopilot verzie 8.0?

Informačný systém bude pozostávať zo štyroch OLED obrazoviek a bude disponovať funkciou ovládania hlasom. Nebude chýbať podpora pre Android Auto a Apple CarPlay.

Auto bude disponovať automatickým systémom riadenia na úrovni Level 5. K tomu samozrejme patrí množstvo bezpečnostných systémov, radarov a kamier.

Momentálne firma zbiera financie na masívnu produkciu automobilu. Cena, ani ďalšie detaily však zatiaľ známe nie sú.

Zdrojcnet

Komentáre k článku