Lucid Air – nová podoba luxusu v tele elektromobilu

ZDROJ | Lucid Motors

Spoločnosť Lucid Motors po dlhom čakaní konečne predstavila svoj očakávaný elektromobil Lucid Air. To aby sa Tesla mala na pozore.

Tento nádherný kus auta v sebe kombinuje ekologický pohon, luxusný dizajn a tie najlepšie technológie. Pod kapotou sa navyše ukrýva 600 koní, kombinovane až 1 000. Z 0 na 100 dokáže auto dosiahnuť za 2,6 sekundy.

Zabudované senzory a kamery umožňujú samozrejme autonómny pohon automobilu. Niektoré z týchto funkcií budú dostupné už v deň kúpy. Ostatné pribudnú formou online aktualizácii.

Z ďalších technológii, Lucid Air bude podporovať ovládanie hlasom alebo podporu cez mobilnú aplikáciu. Čo sa týka svetlometov, tie sľubujú efektívnu úsporu energie na úrovni až 50% v porovnaní s bežnými LED svetlometmi. Svetlá tvorí tísícka malých mikro žiaroviek.

lucid-air23
ZDROJ | Lucid Motors

Pozrite siJaguar I-PACE – veľký problém pre Tesla Model X zatiaľ ako koncept

Batéria tohto výnimočného elektromobilu patrí k tým s lepšou výdržou. 100 kWh batéria je základ, no môžete si vybrať model aj so 130 kWh. Veľmi sympatický je aj dojazd, ktorý je podľa Lucid Motors okolo 640 kilometrov. Na batérii sa pracovalo 10 rokov.

Čo sa týka samotného nabíjania, Lucid Air by mal disponovať rýchlo nabíjaním. Čas nabitia však autori žiaľ neprezradili. Zaujímavo je tiež vyriešené samotné nabíjanie, ktorý sa pripája z prednej časti masky a nie z boku ako zvyčajne.

lucid-air20
ZDROJ | Lucid Motors

Presuňme sa do vnútra. Interiér už z fotografií vyzerá perfektne. Ponúka veľký priestor a luxusné materiály. Sedadlá sú kvôli pohodlnosti naklonené do 55° uhla.

lucid-air19
ZDROJ | Lucid Motors

Pozrite siLucid Motors – firma s revolučným elektro-mobilom

Zvuk a akustika auta tiež nie sú na zahanbenie. Aktívne potláčanie zvuku a kvalitné repráky vám z počúvania hudby spraví kvalitný zážitok ako v kine.

Cena automobilu sa odhaduje na približne 100 000 dolárov a začiatok sériovej produkcie je plánovaný na rok 2018. Napriek vyššej cene sa jedná o luxusný model s nádherným dizajnom. Spoločnosť Lucid Motors však pripravuje do budúcnosti aj lacnejší model za 65 000 dolárov.

Auto vyzerá skutočne výborne a myslíme, že sa oplatilo na jeho oznámenie tak dlho čakať. My sa už tešíme na ďalšie informácie a zábery z tohto auta. Tak ako, kúpili by ste si Lucid Air? Podeľte sa s nami o váš názor v komentároch a nezabudnite si pozrieť fotogalériu auta.

ZdrojLucidmotors

Komentáre k článku