Loomo – inteligentné presúvadlo sa konečne objavilo na Indiegogo

ZDROJ | Indiegogo

Pred pár týždňami sme vás informovali o koncepte hoverboardu s umelou inteligenciou a vlastnou osobnosťou Loomo Go od firmy Segway. Najnovšie sa projekt Loomo dostal na crowdfundingovú stránku Indiegogo.

https://www.youtube.com/watch?v=sl6igaYXdhY

Na rozdiel od klasického Segway presúvadla, je Loomo menší a kompaktnejší. Ovláda sa podobne ako iné Segway presúvadla, pomocou balansovania tela. Hlavnou devízou je však možnosť jeho transformácie na malého robota-pomocníka, ktorý vás bude sledovať a počúvať vaše príkazy.

Umelá inteligencia robota umožní sledovať osoby či konkrétne tváre a po zadaní hlasového príkazu „Loomo, follow me“, by vás robot mal bez problémov sledovať. Zaujímavosťou je, že Loomo sa vie sám aj zaparkovať a to vďaka technológii, na ktorej spoločnosť pracovala s BMW.

ZDROJ | Indiegogo

Pozrite siLoomo Go – hoverboard s umelou inteligenciou a vlastnou osobnosťou

Loomo disponuje aj aplikáciou, ktorou môžete robota ovládať ako napríklad jeho pohyb alebo napísať vetu, ktorú má povedať. Robot však vie aj natáčať videá či fotiť.

Firma, ktorá za Loomo stojí, plánuje postupne pridávať aj ďalšie funkcie a taktiež vydala Android SDK kit pre tých, ktorí sa chcú trochu pohrať s programovaním robota a vytvoriť mu vlastné schopnosti. V lete sa navyše chystá zjednodušená verzia rozhrania pre programovanie.

Čo sa týka špecifikácií, robot váži 19 kilogramov, maximálna rýchlosť je 18 kilometrov za hodinu v móde jazdy a 8 kilometrov za hodinu v móde robota. Maximálny dojazd je 35 kilometrov na jedno nabitie.

ZDROJ | Indiegogo

Pozrite siNinebot by Segway KickScooter ES1 – elektrická kolobežka nielen do mesta

Ak vás presúvadlo Loomo zaujalo, objednať si ho môžete už teraz cez Indiegogo s dátumom odosielania v máji 2018. Finálna cena bude 1 799 dolárov, no pri predobjednávke cez Indiegogo zaplatíte iba 1 299 dolárov. Pre viac informácii o Loomo, si môžete prečítať náš článok z januára, kedy bol Loomo prvýkrát ukázaný. Čo na tohto milého robota poviete?

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojIndiegogo

Komentáre k článku