Loock – systém, ktorý domov len tak niekoho nevpustí

Smart zámky nie sú žiadnou novinkou na trhu. Čínsky start-up Yunding Network sa rozhodol predstaviť celú sériu bezpečnostného systému na dvere – Loock.

Zariadenia po dizajnovej stránke vyzerajú perfektne a za svoj vzhľad dokonca získali ocenenie Design Award 2018. Súčasťou systému je inteligentný zámok, kamera na dverách a tiež tablet.

ZDROJ | Loock

Pozrite siNetgear Arlo Audio Doorbell – zvonček, ktorý vám v zavolá na telefón

Loock Cat je napríklad inteligentný senzor na dvere, ktorý začne snímať každého, kto sa objaví predo dvermi. Pomocou umelej inteligencie dokáže zistiť, o koho z vašej databázy ľudí ide. Zároveň, pokiaľ ide o cudzinca, systém dokáže zistiť pohlavie, vek a oblečenie.

Zaujímavosťou sú aj bezpečnostné nastavenia. Ak napríklad niekto stojí predo dvermi po určitý čas, napríklad dlhšie ako 15 sekúnd, senzor človeka odfotí a pošle ho do vášho smartfónu cez aplikáciu. Pokiaľ tam stojí dlhšie ako 45 sekúnd, aplikácia pošle upozornenie o nebezpečenstve a spustí výstražný zvukový signál, ktorý upozorní možného zlodeja.

Snímanie kamery sa ukladá na Cloud a môžete si kedykoľvek pozrieť, kto stál pred vašimi dverami. Pokiaľ náhodou nie ste doma a prišla vám napríklad zásielka a kuriér čaká pred vašim vchodom, môžete mu zavolať cez kameru. Ide v podstate o videohovor, iba s tou výnimkou, že kuriéra budete vidieť iba vy.

ZDROJ | Loock

Pozrite siNetgear Arlo Pro – Zabezpečte si svoj dom pred možnými zlodejmi

Čo sa týka výdrže batérie, Loock Cat disponuje 10 000 mAh batériou, ktorá by bez problémov mala zvládnuť 90 dní výdrže na jedno nabitie. V prípade nízkej batérie vám zariadenie pošle upozornenie. Ku kamere dostanete aj 7″ obrazovku, na ktorej môžete sledovať, kto stojí pred dverami.

Firma Loock okrem kamery a tabletu ponúka aj ďalšie bezpečnostné zariadenia ako napríklad inteligentný zámok Loock Classic, ktorý sa dá otvoriť pomocou naťukania kódu, cez Bluetooth v smartfóne, pomocou odtlačku prsta či pomocou bežného kľúča. Zariadenia sú zatiaľ dostupné iba v Číne a cena zariadenia Loock Cat je okolo 200 eur.

ZDROJ | Loock

ZdrojLoock

Komentáre k článku