Lomography Petzval majú unikátne telo a ešte zaujímavejší bokeh

ZDROJ | Lomography

Spoločnosť Lomography, ktorá sa venuje výrobe aparátov a objektívov s nezvyčajnými optickými vlastnosťami predstavila nový model Petzval pre full-frame CSC aparáty. 55 mm objektív s pevným ohniskom bude dostupný pre fotoaparáty od Canonu, Nikonu a Sony.

Lomography Petzval 55mm f/1.7 MK II Art znie kompletný názov objektívu, ktorý Lomography chce vyrábať pre bajonety full-frame zrkadloviek Canon R, Nikon Z a Sony E. Ide o prvý Petzval objektív pre CSC aparáty.

ZDROJ | Lomography

V predaji budú tri verzie – mosadzná, čierna mosadzná a čierna hliníková. Mosadzná pritom neznamená iba farbu, ale telo je vyrobené z mosadze. Celková svetelnosť objektívu je f/1,7. Ohnisko je pevné, má 55 mm, teda ide o ideálne sklo na portréty.

ZDROJ | Lomography

Všetky verzie disponujú systémom clony z 8 členov, ktorá sa reguluje pomocou ovládača priamo na tele objektívu. Nad týmto systémom je otvor pre vkladanie plátov pre unikátnejší bokeh. V balení je aj pätica špeciálnych plátov pre zmenu výsledného bokeh efektu – kruh, hviezdička, vločka, srdce a hviezda.

ZDROJ | Lomography

Čierna mosadzná verzia má stáť 499 €, mosadzná 449 € a čierna hliníková 399 €. Objektívy je už dnes možné predobjednať, výrobca ich ale bude posielať až v auguste tohto roka.

ZDROJ | Lomography

ZdrojLomography

Komentáre k článku