Logitech ZeroTouch – prvý smart držiak do auta

ZDROJ | Logitech

Logitech predstavil dva nové smart držiaky do auta zo série ZeroTouch. Už z názvu je zrejmé, na čo sa budú držiaky sústrediť. Majú zabezpečiť bezpečné a bezdotykové ovládanie smartfónov v automobiloch.

https://www.youtube.com/watch?v=-dCGlHYqj1Q

Obe novinky pritom na udržanie smartfónu využívajú silný magnet, čím sa ZeroTouch stráni akýchkoľvek mechanických častí. Vkladanie a vyberanie telefónu je tak výrazne jednoduchšie a pohodlnejšie a nehrozí, že sa po pár rokoch plasty v čeľustiach unavia a prasknú.

Logitech ZeroTouch 11
ZDROJ | Logitech

Na to, aby telefón držal na držiaku je ale nutné naň nalepiť kovovú plôšku. Tá síce nie je veľmi estetická, ale inak to nejde. Veľkou výhodou držiakov sú však ich smart vlastnosti. Appka ZeroTouch vie rozpoznať, kedy ste prišli do auta a dali smartfón do držiaka.

https://www.youtube.com/watch?v=NITXe9IT6pQ

Okamžite sa spustí jednoduché rozhranie pre hlasové príkazy a príkazy pomocou gest. Hlasom je možné jednoducho vyvolať kontakt, napísať správu, zdieľať svoju polohu cez Glympse, ovládať Spotify alebo Deezer či sa nechať navigovať cez Google Mapy.

Mávnutím ruky zas hovor či iné služby zastavíte. Logitech ZeroTouch je momentálne kompatibilné len so smartfónmi s OS Android 4.4 a vyšším. iOS či Windows zatiaľ podporované nie sú. To ale neznamená, že držiak telefón s iným OS nebude držať, len nebudete môcť využívať appku na bezdotykové ovládanie.

Logitech ZeroTouch Air Vent do ýduchov ventilácie bude v predaji v troch farbách (čierna, červená a biela) za 59,99 USD, Logitech ZeroTouch Dashboard v čiernej farbe s prísavkou na palubovku alebo čelné sklo bude za 79,99 USD.

https://www.youtube.com/watch?v=U382gJQI5Mo
https://www.youtube.com/watch?v=9b23IJKPvlU

ZdrojLogitech

Komentáre k článku