Logitech VR Ink – prvý stylus určený na prácu vo virtuálnej realite

ZDROJ | Logitech

Logitech ako známy výrobca príslušenstva pre počítače nechce chýbať ani v odvetví virtuálnej reality. Predstavil preto Logitech VR Ink, prvý stylus určený pre profesionálne nasadenie vo virtuálnej realite.

Súčasné pohybové ovládače pre virtuálnu realitu boli primárne navrhnuté pre hráčov a hoci sú taktiež používané aj na prácu, po ergonomickej a funkčnej stránke na toto použitie nie sú ideálne. Rovnako, ako na prácu nepoužívame herné ovládače, ale myšky a klávesnice, tak by sme na prácu vo virtuálnej realite nemali používať pohybové ovládače, ale VR stylusy.

To je myšlienka, na ktorej je postavený najnovší stylus Logitech VR Ink predstavený na výstave Augmented World Expo v kalifornskom meste Santa Clara. Ide o prvú generáciu alebo skôr verejný prototyp, ktorý má spoločnostiam ukázať, že práca vo virtuálnej realite má budúcnosť.

ZDROJ | Logitech

Najmä umelci sú zvyknutí na prácu s digitálnymi perami a Logitech VR Ink im umožní tento zvyk plynule preniesť aj do virtuálnej reality. Pri práci môžu prechádzať medzi 2D a 3D režimom podľa toho, či chcú kresliť na rovnú plochu, alebo vytvárať 3D objekty v priestore.

Logitech VR Ink aktuálne podporuje headset HTC Vive a systém Steam VR pre sledovane pohybu používateľa a samotného stylusu v priestore. Nejde však o výrazné obmedzenie, keďže Logitech zatiaľ neuvádza VR Ink do predaja.

Pozrite siGoogle Mapy budú zobrazovať radary aj na Slovensku

Obmedzený počet kusov Logitech VR Ink Pilot Edition zatiaľ dostanú do rúk vybraní partneri, ktorí preňho môžu optimalizovať svoj softvér a hardvér ešte pred vydaním. Logitech v súčasnosti spolupracuje s HTC VIVE, Sector 5 Digital a Vector Suite. Po tomto predstavení sa však zoznam partnerov nepochybne rozrastie.

Predobjednávky na finálnu verziu prvej generácie budú otvorené neskôr v tomto roku a ešte tento rok majú byť aj dodané. Cenu a dátum vydania zatiaľ nepoznáme.

ZdrojLogitech

Komentáre k článku