Logitech Touch Mouse M600 je myš plná dotykov

Spoločnosť Logitech nie je na trhu jedinou spoločnosťou, ktorá sa nechala zlákať novou módou dotyku. Potom ako Apple predstavilo svoju Magic Mouse a Microsoft Explorer Touch Mouse prichádza aj Logitech so svojím riešením, ktorým je nová myš Logitech Touch Mouse M600.

Logitech Touch Mouse M600

Ako istotne správne predpokladáte nová myš Logitech Touch Mouse M600 neobsahuje žiadne tlačidlá a pre ovládanie sa používa výhradne dotyková plocha, ktorou je pokrytá celá vrchná časť myšky. Ovládanie je už väčšine z nás dôverne známe. Pre posun v jednotlivých smeroch tak postačí rovnaký pohyb aký vykonávame na svojich smartfónoch keď listujeme jednotlivými stránkami menu alebo aplikácií. Súčasťou balenia Logitech Touch Mouse M600 je aj softvér Logitech Flow Scroll, ktorý umožňuje nastavovanie rôznych gest a personalizáciu ovládania. Bohužiaľ užijú si ho len majitelia počítačov s operačným systémom Microsoft Windows 7, ktorý je jediným operačným systémom, pre ktorý je podľa výrobcu určený.

Logitech Touch Mouse M600

Tak ako sa na modernú myš patrí je samozrejme aj Logitech Touch Mouse M600 bezdrôtová. Výrobca však bohužiaľ v tomto prípade nesiahol po technológii Bluetooth ako by ste možno predpokladali a tak aj v prípade M600 sa budete musieť zmieriť s tým, že vysielač vám zaberie jeden USB port v počítači alebo notebooku. Potešením sú však jeho rozmery, vďaka ktorým ho pri prenášaní jednoducho vložíte do myšky a nemusíte sa tak báť o jeho stratu. Druhým zaujímavým riešením je v prípade Logitech Touch Mouse M600 možnosť napájania pomocou jednej alebo dvojice AA batérii. Sami si tak zvolíte, či dáte prednosť väčšej výdrži alebo menšej hmotnosti. Nová myš Logitech M600 by sa mala začať predávať v priebehu tohto mesiaca za cenu 70 USD (52,68 €).

Logitech Touch Mouse M600

Foto: Logitech

Komentáre k článku