Logitech StreamCam môže byť trefa do čierneho pre začínajúcich streamerov

ZDROJ | Logitech

Logitech rozširuje svoje portfólio webkamier o nový model StreamCam, ktorý kombinuje schopnosť Full HD záznamu pri 60 fps s USB-C pripojením a natívnou podporou systému macOS aj v rámci programu Logitech Capture.

Nová webová kamera Logitech StreamCam môže zaujať začínajúcich streamerov už samotnou hardvérovou výbavou. Tú tvorí snímač so schopnosťou zachytávania videa v rozlíšení 1080p pri 60 snímkach za sekundu, ktoré do počítača s operačným systémom Windows alebo macOS putujú cez USB-C port, vďaka čomu kameru pripojíte aj k najnovším MacBookom.

ZDROJ | Logitech

StreamCam si podľa skúsenosti portálu 9to5Mac po pripojení k počítaču Mac nevyžaduje inštalovanie dodatočného softvéru alebo ovládačov. Doplnkový softvér Logitech Capture však za inštaláciu stojí najmä v prípade, že by ste ju využívali na streamovanie na Twitch, YouTube, Facebook alebo iné siete.

ZDROJ | Logitech

Program Logitech Capture bude tentokrát (z počiatku v beta verzii) dostupný už aj pre operačný systém macOS. Novinkou v ňom je tmavý režim, scénické efekty alebo aj živé prekrytie obrazu textom. Samotná kamera dokáže rozpoznať tváre, na ktoré následne automaticky zaostrí a nastaví expozíciu tak, aby boli nájdené tváre čo najlepšie viditeľné.

ZDROJ | Logitech

Náruživí hráči ocenia stabilizáciu obrazu, zatiaľ čo pre influencerov je skôr určená možnosť nahrávania zvislého Full HD videa. Kamere nechýba možnosť nastavenia stereo/dual-mono zvuku, ako aj zapnutie automatického orámovania tak, aby boli zachytávané osoby vždy v obraze.

ZDROJ | Logitech

Logitech StreamCam bude na Slovensku dostupná od apríla za 159 eur. Ak by ste nechceli čakať do apríla, na americkom, francúzskom, nemeckom, anglickom, španielskom a talianskom trhu je nová webkamera dostupná v predaji už dnes. V takom prípade však treba počítať s nákladmi na poštovné a zdĺhavejší proces reklamácie v prípade problémov.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku