Logitech PowerPlay – podložka, ktorá nabíja bezdrôtovú myš

ZDROJ | Logitech

Medzi herné produkty série Logitech G pribudne aj LG PowerPlay. Ide o šikovnú podložku pod bezdrôtovú myš, ktorú zároveň aj dobíja.

https://youtu.be/dyc5pfPYUb8

Ak si potrpíte na bezdrôtovej myške, raz za čas v nej určite musíte vymeniť baterky. Zvyčajne ide o jednoduchú operáciu, ktorá zaberie nanajvýš minútu, no Logitech si myslí, že tento čas by sa dal tráviť aj inak.

Inžinieri švajčiarskej spoločnosti sa preto rozhodli priniesť bezdrôtovú technológiu i do herného priemyslu. Vývoj podľa slov výrobcu trval viac ako štyri roky a podľa ukážok to vyzerá tak, že nové riešenie im nebude nikto zazlievať.

ZDROJ | Logitech

Nová podložka s názvom Logitech PowerPlay v sebe kombinuje technológie PowerPlay a LightSpeed. Prvá technológia je založená na elektromagnetickej rezonancii, ktorá vytvára energiu na povrchu. To umožňuje nabíjanie počas hrania.

G LIGHTSPEED je ucelená systémová optimalizácia vychádzajúca zo skúseností získaných počas niekoľkých desaťročí vývoja bezdrôtových systémov tak, aby pocit pri ich používaní bol optimálny.

Pozrite siLogitech G433 – štýlové slúchadlá k počítaču i do ulíc

Nejedná sa ale o štandard Qi, ktorý nájdeme v podložkách, ktoré nabíjajú smartfóny. Logitech sa totiž vyjadril, že plochu s rozmermi 275 mm x 320 mm by nebolo možné pokryť pomocou tohto riešenia. Logitech PowerPlay má potom hrúbku 2 milimetre a dva vymeniteľné povrchy, a to tvrdý a látkový.

ZDROJ | Logitech

A aby prívlastkov Power nebolo málo, spoločnosť nazvala modul, ktorý premieňa energetické pole na nabíjací prúd PowerCore. Ide o malý krúžok, ktorý sa magneticky pripojí ku  spodnej strane kompatibilnej myšky.

Môžete sa teda rozlúčiť s tým, že si ku svojej hernej myši jednoducho dokúpite podložku. Logitech PowerPlay bude zatiaľ spolupracovať len s Logitech C903 a G703.

https://youtu.be/39PokuNzlQs

A čo by to bolo za herné príslušenstvo, keby mu chýbalo podsvietenie? Ako podložka, tak aj aj pripojená myš môžu svietiť synchronizovane až 16,8 miliónmi farieb.

Novinka bude kompatibilná s Windowsom 7, 8, 8.1 a 10. Logitech PowerPlay samozrejme potrebuje jeden USB port, ktorý bude v konečnom výsledku myšku poháňať.

Podložka je zatiaľ dostupná len na predobjednávku, no do predaja by sa mala dostať už tento mesiac. Cena za Logitech PowerPlay je 99 dolárov.

ZdrojLogitech

Komentáre k článku