Logitech MX ERGO – trackball a myš v jednom

ZDROJ | Logitech

Počítačové myši berieme už ako samozrejmé príslušenstvo, ktoré nám pri práci nesmie chýbať. Za roky používania prešli mnohými inováciami a ani myšlienka trackballu, integrovaného v tele myši, nie je najnovšou. Logitech, ktorý samotný takúto kombináciu už na trh priniesol, však tento raz predstavil novinku, ktorá je opäť v niečom inovatívna.

recenziaLogitech MX Ergo – trackball je späť v plnej paráde

https://www.youtube.com/watch?v=Db6ux01T83Q

IFA 2017Logitech CRAFT – unikátna klávesnica s otočným ovládačom

Logitech MX ERGO je myš a trackball v jednom. Okrem trackballu je vybavená šiestimi ovládacími tlačidlami a neodmysliteľným rolovacím kolieskom. Inovácia tejto myši spočíva v možnosti jej naklonenia smerom doprava o 20°.

ZDROJ | Logitech

Podľa poznatkov Logitechu je pri používaní MX ERGO svalové napätie v ruke nižšie až o 20% oproti štandardným myšiam. Zdá sa to byť banálne, ale zlepšuje to polohu zápästia a jeho vybočenia. Pre ruku je to pohodlnejšie a je tak i menej namáhaná.

Pozrite siLogitech vám chce upratať stôl s novou bezdrôtovou sadou

ZDROJ | Logitech

IFA 2017Logitech ukázal herné duo príslušenstva, ako i obriu podložku

MX ERGO disponuje technológiou sledovania pohybu, ktorá umožňuje rýchlejšiu a presnejšiu navigáciu. Navyše je tu možnosť stlačením tlačidla okamžite prepnúť medzi rýchlym alebo precíznym pohybom kurzoru a použiť tak optimálne ovládanie v danej situácii. Pokiaľ máte aktivovaný režim precízneho pohybu, pre ľahšiu orientáciu v spôsobe správania sa trackballu sa rozsvieti LED kontrolka.

ZDROJ | Logitech

Myš Logitech MX ERGO (alebo aj trackball, ako tento produkt nazýva samotný Logitech), je napájaná 500 mAh batériou, nabíjanou spredu cez micro USB konektor. Pri plnom nabití (a podľa spôsobu používania) má vydržať štyri mesiace. Ak by sa vám počas práce vybila, stačí údajne len jedna minúta nabíjania na dostatok energie na celý deň práce.

recenziaS Logitech Spotlight bude ovládanie prezentácií hračkou

ZDROJ | Logitech

MX ERGO je možné pripojiť cez Bluetooth alebo prijímač Unifying. Komunikovať môže súčasne s dvomi zariadeniami, notebookmi, tabletmi a pod. a prepínať medzi nimi je možné tlačidlom navrchu. Navyše vďaka technológii Logitech Flow (vyžaduje inštaláciu software Logitech Options) môžete kopírovať a vkladať text i obrázky medzi oboma zariadeniami.

Myš s trachballom Logitech MX ERGO bude k dispozícii za cenu 99,99 € a k predajcom by sa mala dostať ešte v priebehu tohto mesiaca.

ZdrojLogitech

Komentáre k článku