Logitech a HTC prenesú vašu fyzickú klávesnicu do virtuálnej reality

ZDROJ | Logitech

Predstava práce vo virtuálnej realite síce vyzerá skvelo, no v praxi táto idea naráža na banálny problém. Vo virtuálnej realite nevidíte fyzickú klávesnicu, na ktorej píšete. To zmení Logitech v spolupráci s HTC.

https://youtu.be/XVXvk1X1Gbs

Výsledkom spolupráce týchto dvoch spoločností je takzvaný BRIDGE. Ide o kombináciu klávesnice od Logitechu a snímačov pohybu od HTC. Senzor pohybu umiestnený na klávesnici dokáže preniesť polohu rúk používateľa do virtuálnej reality.

Pozrite siLogitech Craft – top klávesnica nie len pre profesionálov

Používatelia virtuálnej reality HTC Vive si tak kvôli orientácii na klávesnici už nebudú musieť z očí skladať okuliare a budú môcť nerušene pracovať v akejsi zmiešanej realite.

ZDROJ | HTC

BRIDGE ale otvára aj ďalšie možnosti. Vývojári programov či hier môžu premeniť virtuálnu realitu podľa svojich predstáv. Hry by mohli namiesto klasických písmen na klávesoch ukazovať konkrétne úkony, ktoré sú ku klávese priradené. Možností je mnoho, no BRIDGE je ešte v plienkach.

ZDROJ | HTC

K tomuto hardvéru sa zatiaľ dostanú iba vybraní vývojári, ktorý sa do testovania môžu prihlásiť cez formulár. Prihlasovanie bude uzavreté 16. novembra a prihlásiť sa môžu iba občania Spojených štátov. Ak sa aj nachádzate v tejto lokalite, šanca získať BRIDGE je veľmi nízka. K dispozícii bude zatiaľ iba 50 testovacích kusov.

Pozrite siLogitech MX ERGO – trackball a myš v jednom

Aj keď sa momentálne Logitech a HTC s týmto produktom sústreďujú iba na vývojárov, časom by sa z verejného beta-testovania mohol zrodiť aj hotový produkt určený pre bežných spotrebiteľov. Postupne bude pribúdať majiteľov HTC Vive, ktorí budú chcieť pracovať vo virtuálnom priestore. BRIDGE rieši problém viditeľnosti klávesnice naozaj elegantne a tak musíme dúfať, že testovanie prinesie pozitívne výsledky.

ZdrojHTC

Komentáre k článku