Logitech G Pro X – kávesnice pre profesionálnych e-športovcov

E-športy každým rokom naberajú na popularite a finančné odmeny za výhry sú vysoké. Uvedomujú si to aj výrobcovia herných periférií. Najnovšie chce zaujať Logitech s mechanickou klávesnicou Logitech G Pro X.

Po dizajnovej stránke vyzerá klávesnica úchvatne. Darí sa jej to aj vďaka podsvieteným mechanickým klávesom a kompaktným rozmerom. Hlavnou devízou klávesnice je možnosť výmeny týchto kláves.

Pozrite siLogitech G604 LIGHTSPEED – bezdrôtová myš na hry aj prácu

Logitech ponúka tri možnosti každého klávesu – linear, clicky a tactile. Prvý druh bude pravdepodobne bežný kláves, druhý bude ponúkať typický zvuk kliku a tretí ponúka haptickú odozvu. Rýchlosť odozvy klávesnice je podľa výrobcu 1 ms.

Spomínané RGB podsvietenie sa dá navyše aj nastaviť vďaka funkcii Lightsync. Napájanie klávesnice funguje cez 1,8-metrový micro USB kábel, ktorý sa dá odpojiť v prípade cestovania s klávesnicou.

ZDROJ | Logitech

Čo sa týka ďalších možností, klávesnica ponúka tri možnosti polohovateľného nastavenia výšky. Nechýbajú protišmykové materiály. Vďaka rozhraniu Logitech G HUB si viete na klávesnici Logitech G Pro X jednoducho nastaviť 12 programovateľných kláves F1 až F12.

Na správne fungovanie klávesnice je potrebný minimálne operačný systém Windows 7 alebo macOS 10.11. Cena klávesnice Logitech G Pro X je 149 € a pri kúpe si viete zvoliť iba jednu možnosť z troch druhov kláves.

ZDROJ | Logitech

Pozrite siPrémiová klávesnica Logitech MX Keys píše skoro bez vašej pomoci

Keď budete chcieť využiť aj iné druhy kláves, budete si ich musieť dodatočne kúpiť za 49 €. Samotnú výmenu by ste mali zvládnuť. Slúži na ňu jednoduchý plastový nástroj.

Je určite škoda, že výrobca ku klávesnici nepribalil všetky tri druhy kláves. Na druhej strane, toto zaujímavé riešenie umožní hráčom upraviť si jednotlivé klávesy podľa seba – časť klávesnice môže napríklad fungovať s klávesmi s haptickou odozvou a časť s bežnými klávesmi. Klávesnicu si môžete kúpiť už v priebehu tohto mesiaca.

ZdrojLogitech

Komentáre k článku