Logitech Flow s novými myškami vie ovládať tri počítače naraz

ZDROJ | Logitech

Spoločnosť Logitech predstavila úplne nový softvér Logitech Flow, ktorý umožňuje ovládanie a súčasnú prácu až s tromi počítačmi naraz a to s jedinou myšou. Nie je pritom potrebné nič prepínať. Všetko má ísť plynulo. Nový softvér podporujú dve staršie, ale aj dve úplne nové myšky série MX – Logitech MX Master 2S a Logitech MX Anywhere 2S.

https://www.youtube.com/watch?v=0rs6WMN0uUE

„Kedysi nám stačil jeden počítač, no prešli sme do novej éry, kde zhruba jeden z desiatich ľudí pracuje na viacerých počítačoch súčasne,“ povedal Anatoliy Polyanker, globálny riaditeľ pre portfólio a značky spoločnosti Logitech. „Keď používate viac počítačov, môžete sa vyhnúť zdržiavaniu a urýchliť operácie náročné na výkon procesora, ale ovládať ich môže byť problematické. A práve o to sa postará softvér Logitech Flow. Vďaka nemu a novým myšiam Logitech MX môžete svoju produktivitu zvýšiť, napríklad aj tým, že môžete kopírovať a vkladať súbory z jedného počítača do iného, čo vám pomôže lepšie sa sústrediť v prostredí s viacerými počítačmi.“

ZDROJ | Logitech

 

Logitech Flow

Vďaka softvéru Logitech Flow, ktorý je k dispozícii na bezplatné stiahnutie ako súčasť obslužnej aplikácie Logitech Options je tak možné ovládať až tri počítače súčasne. Vrcholom je, že medzi nimi môžete dokonca kopírovať a vkladať obsah, obrázky a dokumenty.

Nastavenie softvéru Logitech Flow má byť podľa výrobcu jednoduché s prehľadným používateľským prostredím. Na to, aby Logitech Flow fungoval ako má, je nutné splniť niekoľko podmienok. Prvou je inštalácia spomínaného softvéru Logitech Options, v ktorom funguje Flow na všetky počítače.

Druhu podmienkou je, aby ste mali kompatibilnú myšku. Okrem trojice nových myší (novinkou je aj tichá myš Logitech M590 Multi-Device Silent) túto funkciu podporuje aj myš M720.

https://www.youtube.com/watch?v=cFhNlYddNYQ

Treťou podmienkou je spárovanie jednej myšky na všetky (max 3 počítače), ktoré ale musia byť v rovnakej sieti (WLAN alebo LAN). Inak by Flow nefungoval a nebolo by možné ani prenášať či kopírovať súbory. Všetky dáta medzi počítačmi sú pritom prenášané cez zabezpečené pripojenie s 256-bitovým šifrovaním SSL a AES.

Logitech Flow je možné používať na počítačoch s operačnými systémami Windows (7, 8, 10) a macOS 10.10 a vyšší.

Logitech Flow dokáže fungovať ale aj s klávesnicami, takže k dvom alebo trom počítačom vám bude stačiť jediná klávesnica. Podporované sú modely K780, K375s, MK850 a K380.

ZDROJ | Logitech

Nové myšky série MX

Modely Logitech MX Master 2S a Logitech MX Anywhere 2S sú vybavené vylepšenou technológiou sledovania pohybu Darkfield High Precision, ktorá zvyšuje rýchlosť pohybu kurzoru myši a presnosť jeho ovládania a tiež zvyšuje maximálne rozlíšenie na 4 000 DPI.

Myši navyše dokážu sledovať pohyb na akomkoľvek povrchu, vraj aj na skle. Batérie pri plnom nabití podľa výrobcu vydržia pracovať až 70 dní, samozrejme, v závislosti od spôsobu používania.

ZDROJ | Logitech

Top model, Logitech MX Master 2S, má rolovacie koliesko s adaptívnou rýchlosťou rolovania, ktoré automaticky prejde z krokového režimu do hyper rýchleho rolovania, aby ste mohli ľahko „preletieť“ dlhé dokumenty alebo webové stránky. Navyše je k dispozícii vodorovné rolovanie pomocou kolieska ovládaného palcom.

Myš Logitech MX Anywhere 2S má rolovacie koliesko s precíznou citlivosťou, ktoré vám umožní prepínať medzi krokovým posunom a hyper rýchlym rolovaním.

ZDROJ | Logitech

Myš Logitech MX Master 2S bude k dispozícii za 109 € a cena modelu Logitech MX Anywhere 2S bude 89,99 €. Logitech M590 Multi-Device Silent má stáť 49,99 €. Všetky tri by sa mali na trhu objaviť tento mesiac.

ZdrojLogitech

Komentáre k článku