Logitech a Herman Miller spojili sily pri vývoji dokonalého herného nábytku

ZDROJ | Logitech

Výrobca nábytku Herman Miller vytvoril v spolupráci s hernou divíziou spoločnosti Logitech nové herné kreslo, stôl a rameno pre monitor. Hráčom majú poskytnúť nielen štýlový dizajn, ale aj dokonalú ergonómiu a pohodlie.

Herné kreslá zaplavili v posledných rokoch všetky obchody s nábytkom rovnako, ako všetky herné videá na YouTube a vysielania na platforme Twitch. Kto nevlastní herné kreslo DXRacer (alebo jemu podobné), akoby ani nepatril do hernej komunity. V skutočnosti však nedáva využitie tvaru navrhnutého pre športové vozidlá pri pasívnom sedení za počítačom v podstate žiaden význam.

Svetoznáma spoločnosť Herman Miller, ktorá sa podpísala napríklad aj pod ikonické kreslo Eames Lounge Chair, sa preto rozhodla ostatným spoločnostiam ukázať, ako má vyzerať poriadne herné kreslo podľa jej 115-ročných skúseností. Na pomoc si k tomu zavolala spoločnosť Logitech, resp. jej hernú divíziu Logitech G. Výsledkom ich práce je Embody Gaming Chair.

Už na prvý pohľad sa nové kreslo od súčasnej konkurencie líši najmä nezvyčajne širokým sedákom, ale aj výraznou modrou zadnou časťou, ktorej perforácia má svoje praktické opodstatnenie. Tvorí ju totiž 150 „pixelov“, ktoré dopomáhajú k rovnomernému rozloženiu hmotnosti, hráča nútia k vykonávaniu mikropohybov a tak eliminujú záťaž na chrbticu.

ZDROJ | Logitech

K ergonómii prispeje aj technológia PostureFit, ktorá má podporou krížovej oblasti imitovať státie, teda eliminovať hrbenie a následnú únavu. Technológia BackFit podporí pomocou pružných rebier celú chrbticu s ohľadom na jej prirodzené zakrivenie, vďaka čomu dostane podporu každý jeden stavec.

ZDROJ | Logitech

Povrch kresla je tvorený štyrmi rôznymi materiálmi vrátane peny s integrovanými časticami medi, ktorá má podporovať odvod tepla a teda chladenie tela hráča. Samozrejmosťou je aj plná prispôsobiteľnosť polohy kresla vrátane výšky, šírky, hĺbky sedadla a jeho sklopenia.

ZDROJ | Logitech

Kreslo Embody Gaming Chair doplní matný čierny stôl Motia Gaming Desk, ktorá už nastavením výšky až tak neprekvapí. Hernú zostavu do tretice ukončuje Ollin Monitor Arm, teda rameno pre monitor s horizontálnym nastavením polohy v rozpätí 67 centimetrov a vertikálnym nastavením v rozpätí 35 centimetrov. Dopredu zvláda naklonenie až do 80 stupňov a dozadu do úrovne 10 stupňov. Rameno zároveň poslúži aj na jednoduchú organizáciu kabeláže.

ZDROJ | Logitech

Herman Miller a Logitech si samozrejme nechajú za pokročilú ergonómiu a štýl poriadne zaplatiť. Len samotné kreslo Embody bude v predaji za 1 495 dolárov. Ak si k tomu prirátate stôl Motia za 1 295 dolárov a rameno Ollin za 295 dolárov, dostanete sa na zaujímavú čiastku, ktorú bude ochotných za hernú zostavu bez samotných zariadení a periférií zaplatiť len málokto, minimálne v našich končinách.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojLogitech,Herman Miller

Komentáre k článku