Logitech 4K Pro Magnetic Webcam doplní nový Apple Pro Display XDR monitor

Spoločnosť Logitech nesklamala a k novému produktu od Apple má opäť originálne príslušenstvo. Tentokrát ide o 4K UHD webkameru, ktorá je špeciálne navrhnutá pre nový profesionálny monitor Apple Pro Display XDR.

Aj keď nový Pro Display XDR monitor od Apple začína na európskom trhu na cene 5 499 €, okrem stojanu mu vo výbave chýba aj ďalšia kľúčová vec, webkamera. O tú sa v externej forme postarala spoločnosť Logitech, ktorá navrhla novú webkameru Logitech 4K Pro Magnetic Webcam špeciálne pre tento monitor. Fungovať však bude aj s ostatnými počítačmi od Apple.

ZDROJ | Logitech

Ako už napovedá aj jej názov, webkamera drží na monitore pomocou magnetov a na mieste sa má udržať aj v prípade otočenia monitoru do vertikálnej polohy. Samotný magnetický podstavec umožňuje kameru nakloniť do ľubovoľnej polohy, aby zabrala požadovaný priestor bez ohľadu na to, v akej výške je monitor upevnený.

ZDROJ | Logitech

Rozlíšenie 4K UHD bude webkamera zvládať pri 30 snímkach za sekundu, pričom obraz vo vysokom rozlíšení doplnia aj technológie RightLight 3 a HDR, ktoré sa postarajú o vyvážené osvetlenie scény, resp. človeka stojaceho pred webkamerou. V prípade potreby je webkameru možné prepnúť aj do Full HD/60 fps režimum, prípadne režimu HD/90 fps.

ZDROJ | Logitech

Keďže sa webkamera k počítaču pripája cez USB-C kábel, pripojiť ju môžete aj k iným počítačom od Apple. Pre dosiahnutie 4K UHD rozlíšenia je však potrebné, aby bola k vybraným zariadeniam pripojená priamo pomocou predlžovacieho káblu prítomného v balení. Konkrétne ide o MacBook 13 (2018 alebo novší) s pripojeným eGPU modulom, MacBook Pro 15“ (2018 alebo novší), iMac (2019) a napokon aj Mac Pro (2019).

ZDROJ | Logitech

Ak patríte medzi majiteľov nového monitoru od Apple, webkameru Logitech 4K Pro Magnetic Webcam si môžete predobjednať už dnes za 199,99 dolárov. Predobjednávky budú odoslané v priebehu januára. Na európskych mutáciách webstránky spoločnosti Logitech zatiaľ webkamera uvedená nie je, no predpokladáme, že na európskom trhu bude v predaji za 199,99 €.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojLogitech

Komentáre k článku