Loewe bild 9 – vrchol luxusu a technológií medzi televízormi

Nemecké Loewe si na domácu výstavu IFA 2017 pripravilo lahôdku v podobe modelu bild 9. Tento unikát medzi televízormi vyčnieva nielen dizajnom, ale po technologickej stránke.

Pozrite siLoewe Bild 7.77 – obrovské 77” OLED „kino“

ZDROJ | Loewe

Unikátny OLED televízor Loewe bild 9 má odkazovať na zlaté 20. roky minulého storočia, Art Deco či Bauhaus. Prvky týchto troch smerov sa snažili v Loewe pretaviť do jedného celku s neopozeraným dizajnom.

Teda pre fanúšika Loewe až taký nový nie je, niečo podobné sme totiž mohli vidieť u reproduktorov klang 9. Aj o ich dizajn sa postaral Bodo Sperlein.

Kým ostatní výrobcovia narábajú s obrími displejmi, z ktorých ide jednoduchý stojan alebo sa ho inak snažia zakryť, v Loewe si povedali, že pôjdu proti prúdu. Stojan televízora či je postavený na zemi, na TV stolíku alebo zavesený na stene, vždy púta najväčšiu pozornosť.

Pozrite siLoewe bild 5 prídu s drevenými podstavcami a OLED panelmi

Môže za to masívny kov z hranatých profilov s výraznou zlatou farbou. Komu táto farba ale nevyhovuje, Loewe bude bild 9 predávať aj so strieborným rámom. Rám sa pritom vyrába ručne v Nemecku a strieka sa špeciálnou farbou vypaľovanou pri 220°C.

V opulentnom ráme je osadený obrovský OLED panel s hrúbkou len 7 mm. Malo by pritom ísť o panel LG. Rozlíšenie displeja je samozrejme 4K Ultra HD, teda 3 840 x 2 160 px. Nechýba podpora HDR, v tomto prípade Dolby Vision, HDR10 aj HLG.

Pozrite siLoewe klang 5 – luxusný a nie lacný audio systém

Jas displeja ale dosahuje prekvapivo len 750 – 800 cd/m². Vo vnútri je okrem iného aj 1 TB pevný disk pre nahrávanie programov. Televízoru pritom nechýba nič podstatné. V zadnej časti je štvorica HDMI portov, Ethernet, trojica USB 3.0 portov, digitálny aj analógový audio port, Wi-Fi a Bluetooth moduly.

Ďalšou unikátnosťou je zvuk. O ten sa stará inak schovaný soundbar, ktorý sa po zapnutí tV vysúva v spodnej časti. Má mať výon 120 W vďaka šestici reproduktorov. Pre ešte lepší a hlavne hlbší zvuk Loewe bude k bild 9 predávať aj subwoofer, resp. celá audio sústava klang 9.

Novinka by mala byť v predaji aj na našom trhu. Cena sa však bude pohybovať v tisícoch eur aj to za menší, 55-palcový model, a to konrétne 7 990 €. Top modelom bude 65″ bild 9 s cenou 9 990 €.

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2017 ďakujeme spoločnosti Samsung.

ZdrojLoewe TS

Komentáre k článku