Loewe bild 5 prídu s drevenými podstavcami a OLED panelmi

ZDROJ | Loewe

Nemecká spoločnosť Loewe predstavila novú sériu televízorov bild 5 s využitím OLED panelov a drevenými podstavcami od londýnskeho štúdia Bodo Sperlein. Novinka bude v predaji s uhlopriečkou 55 a 65 palcov, menšie modely budú stále s LCD panelmi.

Pozrite siLoewe Technologies GmbH – takmer 100 rokov na trhu

ZDROJ | Loewe

Loewe bild 5.55 a 5.65 nebudú ani náhodou lacné, no Loewe nikdy také produkty ani neponúkal. Na druhej strane môžete očakávať maximálnu kvalitu nemeckej značky a nezvyčajné drevené podstavce, ktoré novinke pridávajú na luxuse. Drevo sme totiž v televízoroch naposledy mohli vidieť možno tak v CRT televízoroch z minulého storočia.

Loewe síce ponúkalo drevené nožičky podstavca už dávnejšie, no trojnožka s dreveným rámom, do ktorého je televízor doslova posadený tu ešte nebol. O návrh podstavca sa v tomto prípade postaralo londýnske štúdio Bode Sperlein. Na trhu sa objavia dve farebné verzie podstavcov – prírodná farba strieborného dubu a čierne lakovaný dub.

Pozrite siLoewe bild 7 – prvý luxusný OLED Ultra HD TV

V dvoch farbách bude aj nový soundbar, aby ladil k televízoru. Ten má výkon 80 W (2x 40 W), no k telke je možné pripojiť aj audio systém Loewe klang 5 s bezdrôtovými reproduktormi a výkonom 270 W. Samozrejmosťou je ale možnosť pripojiť akýkoľvek vlastný systém.

ZDROJ | Loewe

V predaji ale budú aj klasické kovové podstavce na TV stolík alebo do priestoru. Displej má Ultra HD rozlíšenie v oboch prípadoch. Podporuje nielen Dolby Vision HDR, ale aj HDR10 či HLG. Na pripojenie zdroja má novinka 4 HDMI porty, no len jeden v štandarde 2.0a a jeden s ARC.

Televízor prekvapí tenkosťou, v najtenšom mieste má len 4,9 mm. Pritom novinky ponúkajú zabudovaný 1 TB pevný disk DR+ pre multimédiá a nahrávanie TV obsahu. Ten umožňuje aj zastavenie vysielania, hoci túto funkciu nemáte predplatenú od svojho providera. Disk a bild 5 umožňuje aj streaming nahratého programu do iného televízoru.

Pozrite siLoewe Reference 85 – prémiový dizajn za 18 tisíc eur

ZDROJ | Loewe

Loewe má vlastný operačný systém s možnosťou personalizácie domácej obrazovky. V ponuke nechýba Tidal, Amazon Video či BBC iPlayer. Samozrejmosťou je i YouTube appka či vlastná mobilná appka nielen pre ovládanie televízora.

Najlacnejšia verzia s OLED panelom a klasickým podstavcom bude v predaji za cenu 3 490 € a to nemá ani žiadny podstavec, vešia sa na stenu. S kovovým otočným podstavcom a soundbarom by mala 55-palcová verzia stáť necelých 3 990 €. Väčší model bild 5.65 začína na cena 4 990 €.

ZdrojLoewe

Komentáre k článku