LiveWire One – druhý pokus Harley-Davidsonu o elektrickú motorku

ZDROJ | LiveWire

Harley Davidson pred dvomi rokmi predstavil model elektrickej motorky v rámci divízie LiveWire. Najnovšie predstavil nový model LiveWire One.

Po dizajnovej stránke oproti prvému modelu veľa zmien nenastalo, no záujemcov poteší najmä prijateľnejšia cena, ktorá je miesto 29 799 dolárov 21 999 dolárov. Zníženie ceny o 7 000 dolárov by mohlo prilákať nových zákazníkov, ktorí si prvý model nemohli dovoliť.

ZDROJ | LiveWire

Pozrite siPanasonic zaistí konektivitu pre elektrický Harley-Davidson LiveWire

Na začiatku bude elektrický motocykel dostupný iba v niektorých štátoch USA vrátane Kalifornie či New Yorku. Na jedno nabitie by mal LiveWire One prejsť približne 234 kilometrov v rámci mesta. Takýto dojazd sa však na diaľnici môže znížiť na približne 110 kilometrov. Tento dojazd je zároveň porovnateľný s pôvodným motocyklom LiveWire.

Výkon motora dosahuje 105 konských síl alebo 75 kW. Maximálna rýchlosť je 173 kilometrov za hodinu a zrýchlenie z 0 na 100 kilometrov za hodinu trvá iba tri sekundy.

Motorka disponuje aj predným displejom a štyrmi rôznymi režimami jazdy zameranými na športovú jazdu, cestnú jazdu, dážď či na maximalizáciu dojazdu. Napríklad pri poslednom menovanom režime sa vám zvýši regeneratívne brzdenie, tzv. rekuperácia. S motocyklom si viete samozrejme prepojiť aj smartfón cez Bluetooth. Nechýba tu tiež USB-C konektor či funkcia rozpoznávania hlasu.

ZDROJ | LiveWire

Pozrite siElektrická Harley-Davidson LiveWire je definitívne tu

Čo sa týka nabíjania, v tejto oblasti sa Harley Davidson zlepšil a ponúka nabitie z 0 na 100 percent kapacity iba za 60 minút. Domáce nabitie by malo trvať približne 11 hodín cez 110 voltovú zásuvku.

Cenovo dostupnejší model LiveWire One by sa mal začať predávať v najbližších týždňoch a postupne rozširovať aj do ďalších štátov v rámci USA. Dostupnosť v Európe zatiaľ spresnená nebola.

ZdrojLivewire

Komentáre k článku