Livall RS1 – smart prilba ideálna na lyžovačku

Firma Livall je známa svojimi smart športovými riešeniami. Najnovšie si pre nás na zimnú sezónu pripravila lyžiarsku prilbu s rôznymi smart funkciami – Livall RS1.

https://www.youtube.com/watch?v=DpLKPwEeKmk

Firma Livall si vybudovala reputáciu svojimi predchádzajúcimi smart cyklistickými prilbami ako napríklad Livall BH 5. Novinka ponúka lepší dizajn a nové funkcie.

Livall RS1 prilba okrem ochrany hlavy ponúka praktické smart funkcie ako napríklad automatický SOS systém v prípade pádu. Šikovnou funkciou je aj upozornenie v prípade, keď vám vypadne telefón na zjazdovke alebo keď si ho zabudnete v reštaurácii.

SOS signál funguje tak, že v prípade pádu vyšle prilba po určitom čase signál na vopred nastavené čísla s vašou polohou. Výhodou je, že všetky funkcie prilby Livall RS1 boli testované až do teploty -20 stupňov.

ZDROJ | Livall

Pozrite siLivall – špeciálny držiak na bicykel pre vaše smartfóny

Smartfón si viete prepojiť s prilbou a telefonáty tak môžete vybaviť bez zbytočných komplikácií spojených s rukavicami či s hľadaním mobilu po vreckách. Ovládanie smartfónu môžete taktiež vyriešiť cez prilbu.

Na bočnej strane sa nachádzajú tlačidlá, ktoré umožňujú prijatie hovoru a ovládanie hlasitosti. Nechýba možnosť počúvania hudby, no v tomto prípade je lepšie dávať pozor, keďže na zjazdovke nie ste sami a hudba by mohla zamedziť tomu, aby ste počuli okolitých lyžiarov. Počúvanie hudby je však ideálnou funkciou pri ceste lanovkou.

ZDROJ | Livall

Pozrite siLivall BH5 – s touto smart prilbou budete počas bicyklovania v bezpečí

Pokiaľ lyžujete v skupine a všetci členovia disponujú prilbou Livall RS1, môžete využiť funkciu zabudovanej vysielačky na komunikáciu s vašou partiou na svahu. Častokrát sa sáva, že skupina sa rozdelí a práve vďaka vysielačke môžete ostatných bez problémov nájsť.

Smart funkcie ako napríklad telefonovanie by prilba mala zvládnuť po dobu 16 hodín na jedno nabitie. Ak vás táto zaujímavá smart prilba zaujala, kúpiť si ju môžete v bielom alebo čiernom farebnom spracovaní za cenu 175 eur.

ZdrojLivall

Komentáre k článku