Linn Series 3 – bezdrôtový dizajnový reproduktor za vyše 3 000 €

ZDROJ | Linn

Firma Linn predstavila dizajnový interiérový reproduktor Linn Series 3. Ten sľubuje najlepší zvukový zážitok na svete, aký môžete dostať z bezdrôtového reproduktoru.

ZDROJ | Linn

Keby sme nevedeli, že za reproduktorom stojí britská firma Linn, mysleli by sme si, že ide o nejaký Apple produkt. Po dizajnovej stránke sa skutočne reproduktor vydaril bude sa hodiť najmä do moderne zariadených interiérov. Spomínaná vysoká cena je spôsobená aj použitými materiálmi, ktoré napríklad tvoria zlato a chróm.

ZDROJ | Linn

Pozrite siZNAČKY | Bang & Olufsen – kráľ, ktorý panuje audio svetu viac ako 90 rokov

Na vrchnej časti reproduktora sa nachádza šesť tlačidiel na ovládanie, no nechýba tiež podporovaná aplikácia pre smartfón, v ktorej tiež viete reproduktor ovládať. Reproduktor má hmotnosť 6,9 kilogramov.

Firma predáva reproduktor samostatne, alebo v páre pre stereo zážitok. Reproduktorov môžete mať samozrejme aj viac a viete si ich poprepájať do jedného systému. Okrem bezdrôtového pripojenia, si môžete reproduktor spojiť aj s vašim HiFi systémom alebo TV cez HDMI.

ZDROJ | Linn

Výhodou je, že okrem Bluetooth, podporuje reproduktor Linn Series 3 aj Wi-Fi a Airplay, takže si môžete užiť služby ako Spotify či Apple Music bez narušenia pripojenia. Reproduktor sľubuje kvalitný zvuk a zabudované 2 x 100 W Class-D zosilňovače.

Cena za reproduktor Linn Series 3 je nastavená na 3 430 € a v prípade, že si kúpite pár, cena je 6 338 €. Spustenie predaja tohto reproduktora je naplánované na budúci rok. Okrem Británie zatiaľ nie je známe, kde všade sa bude predávať.

ZDROJ | Linn

Pozrite siBowers & Wilkins predstavil novinky na rok 2019

Nedostatkom reproduktoru môže byť chýbajúca podpora pre technológiu AirPlay 2 či absencia zabudovaného inteligentného asistenta.

Inteligentný reproduktor so svojou vysokou cenou nebude konkurovať Amazonu či Applu, ktorí ponúkajú cenovo-prístupnejšie smart zariadenia. Linn chce pravdepodobne smerovať na zákazníkov, ktorí si zvyknú kupovať reproduktory od firmy Bowers & Wilkins alebo Bang & Olufsen.

ZDROJ | Linn

ZdrojLinn

Komentáre k článku