Lime-S Gen 3 – zdieľané kolobežky budú o niečo odolnejšie

ZDROJ | Lime

Spoločnosť Lime, ktorá prevádzkuje sieť zdieľaných elektrických kolobežiek po celom svete, predstavila novú generáciu kolobežiek. Lime-S Gen 3 ponúkne zvýšenú odolnosť, dlhší dojazd a zvýšenú bezpečnosť.

Okrem bike-sharingu sa vo svete rozmáha aj zdieľanie elektrických kolobežiek, pričom jedným z najväčších hráčov na tomto trhu je spoločnosť Lime. Tá predstavila novú generáciu kolobežky, ktorá má lepšie zvládať náročné podmienky spôsobené používateľmi i nepriaznivým počasím.

Pozrite siInboard Glider je prvá kolobežka s výmennými batériami

Prvá zmena prebehla pri 10-palcových kolesách, ktoré majú poskytnúť lepšiu stabilitu na ceste a spolu s novým odpružením a novými brzdami majú zabezpečiť doteraz najvyšší stupeň bezpečnosti. Lepšie ochránené budú aj elektronické časti, ktoré po novom spĺňajú certifikát odolnosti IP67.

ZDROJ | Lime

Nové batérie a vylepšený hliníkový rám prinášajú až o 20 % dlhší dojazd, ktorý tak dosiahne takmer 50 kilometrov. Na riadidlách je umiestnený nový 2,8-palcový farebný displej, ktorý zobrazí rýchlosť, dojazd, ale aj upozornenia na zónu so zákazom parkovania, upozornenie na jazdu po chodníku a upozornenie na nesprávne parkovanie.

ZDROJ | Lime

Nová generácia kolobežky sa bude požičiavať za rovnakú cenu. Odomknutie kolobežky bude stáť aj naďalej iba 1 dolár a za každú minútu jazdy sa bude platiť 15 centov. Lime tento rok odštartoval požičiavanie kolobežiek aj v Prahe, no príchod na náš trh je zatiaľ v nedohľadne.

ZdrojLime

Komentáre k článku