Lifeline – Chcete si pokecať so strateným kozmonautom?

V App Store nájdete hry, ktoré vás dostanú svojou prepracovanou grafikou a efektami, ale veľký úspech môžu dosiahnuť aj na prvý pohľad až príliš jednoduché hry. Jasným dôkazom je aj náš tip na hru Lifeline, ktorá si získala veľkú pozornosť používateľov na celom svete.

Lifeline TB 1 Lifeline TB 2

Ak patríte k fanúšikom rôznych sci-fi filmov, vetu „Počuje ma niekto?“, ktorá zaznie z vysielačky na dlho nepoužívanej frekvencii ste už určite v niektorom z filmov počuli. Na podobnom princípe pracuje aj jednoduchá textová hra Lifeline, ktorá vám umožní vkĺznuť do zvláštneho dobrodružstva kozmonauta Taylora. Ten totiž uviazol niekde vo vesmíre.

Lifeline TB 3 Lifeline TB 4

Hra nedisponuje žiadnou prepracovanou grafikou, ani efektami, v tomto prípade sa totiž jedná o textovú hru. Aj keď to možno znie nezaujímavo, hra si našla na celom svete obrovské množstvo nadšencov a hráčov, ktorí jej pomohli k titulu aplikácia týždňa v Apple App Store.

https://youtu.be/XMr5rxPBbFg

Princíp hry je doslova triviálny. Postačí vám totiž reagovať na kratučké správy, ktoré vám budú chodiť ako notifikácie, alebo sa vám budú zobrazovať priamo v hre. Kozmonaut Taylor a vy tak môžete spolu preskúmať iné planéty, neznáme objekty a možno sa vám spoločne podarí nájsť aj novú formu života. Práve vďaka takto postavenému deju sa hra stala takou obľúbenou a pre niektorých používateľov doslova návykovou.

Lifeline TB 8 Lifeline TB 7

Hlavným problémom, s ktorým hra musí na našom trhu bojovať je to, že je kompletne v angličtine. Na pochopenie celého deja, zápletky a rôznych otázok si nevystačíte so základmi angličtiny. Takže ak si chcete Lifeline zahrať, budete potrebovať pomerne dobrú anglickú slovnú zásobu.

Lifeline TB 6 Lifeline TB 5

Lifeline je jednou z mála hier, ktorá dáva zmysel aj na Apple Watch. Pomocou hodiniek môžete dávať kozmonautovi príkazy a samozrejme priamo na hodinky dostávate aj všetky potrebné notifikácie. Hru pritom na hodinkách môžete ovládať pomocou digitálnej korunky.

Okrem tejto verzie hry je už k dispozícii aj dvojica pokračovaní, ktoré prinášajú nové príbehy a rozprávania. Ak teda patríte medzi ľudí, ktorí radi sledujú príbeh a nepotrpia si na graficky prepracovanej hre, Lifeline určite vyskúšajte. Hra Lifeline je dostupná aj pre smartfóny s Androidom.

Lifeline93%

Veľkosť:
22,5 MB
Platforma:
iOS 8.0 a novší, Android 4.0 a novší
Cena:
0,99 €

Skutočne jednoduchá textová hra, ktorá vás dostane svojim príbehom tak, ako dostala už milióny ľudí po celom svete. Ak máte radi sci-fi, Lifeline jednoducho musíte skúsiť.

TECHBOX tip redakcie

Komentáre k článku