Lietajúci selfie dron AIR PIX môžete podporiť aj vy

ZDROJ | AirSelfie

Pomocou crowdfundingu chce spoločnosť AirSelfie premeniť prototyp lietajúceho selfie dronu na reálny produkt.

Spoločnosť AirSelfie na crowdfundingovej stránke Idiegogo.com predstavila prototyp lietajúcej selfie kamery AIR PIX. Lietajúca kamera je menšia ako iPhone X, má približne rozmery 10,2 x 8,5 x 1,3 centimetra, a váži približne ako golfová loptička, teda okolo 52 gramov. Do vzduchu sa dostane vďaka 4 vrtuľkám, ktoré sú pre čo najväčšiu bezpečnosť a odolnosť zapracované do tela konštrukcie.

ZDROJ | AirSelfie

Fotoaparát sľubuje 12 Mpx so širokouhlým objektívom, ktorého záber má až 70 stupňov. Kvalita videa je na úrovni 1080p s 30 snímkami za sekundu. Ako fotografie tak videá môžete vďaka aplikácii okamžite zdieľať na sociálnych sieťach. Fotografie a videá budete môcť ukladať aj na microSD kartu.

AIR PIX sa chváli tiež tým, že je vôbec prvou selfie lietajúcou kamerou, ktorá dokáže vysielať naživo na YouTube a Facebook. Avšak, táto funkcia je dostupná len pre používateľov iOS. Výrobca však dodáva, že zatiaľ.

ZDROJ | AirSelfie

Najlákavejšie je na mini drone zrejme ovládanie. Na to nepotrebujete ani smartfón. Vďaka funkcii SYNControl vám budú stačiť  gestá a pohyby. Ovládanie smartfónom je samozrejme k dispozícii cez aplikáciu AIR PIX. Dron ponúkne tiež autonómny režim One-Touch. Ten používa technológiu Capture Me, čo znamená, že dron od vás odletí na vzdialenosť jeden až jeden a pol metra, nájde vás a vyhotoví 5,10 alebo 15 fotografií, prípadne nakrúti video. Potom sa sám vráti na miesto z kade vzlietol.

Pozrite siGoogle Art Selfie, alebo nájdi si svojho dvojníka

Lákavo tiež znie 360 mod. Dron od vás odletí na vzdialenosť do 2 metrov a počas toho, ako sa bude vo vzduchu točiť okolo svojej osi, bude zhotovovať fotografie alebo točiť video. Následne sa vráti späť na miesto odletu.

ZDROJ | AirSelfie

Aplikácia ponúkne plnohodnotné ovládanie, rovnako ako jednoduchý fotoeditor. AirSelfie vrámci kampane sľubujú jednoduché uverejňovanie upravených fotografií na sociálne siete.

Pozrite siNové doručovanie dronom od Amazonu chce doručiť balík do 30 minút

Veľkosť vstavanej batérie výrobca neprezradil. K dispozícii však bude akási externá batéria k dronu, ktorá sa bude dať veľmi pohodlne s AIR PIX spojiť a bude mať objem 5 000 mAh, čo by malo stačiť na 6 plných nabití dronu. Nabíjať sa bude pomocou USB-C konektoru. Cena lietajúceho selfie dronu AIR PIX by mala byť 99 amerických dolárov, vrámci kampane však AirSelfie ponúkajú rôzne cenové zvýhodnenia.

Zdrojindiegogo.com

Komentáre k článku