LG X Venture – odolný smartfón do každého počasia

ZDROJ | gsmarena

Spoločnosť LG oznámila nový odolný smartfón, ktorý môže tvarom aj vlastnosťami konkurovať takým menám ako CAT alebo ARCHOS. LG X Venture bude dostupný už o pár týždňov.

Jedná sa o odolný smartfón, ktorý sa môže pochváliť dvomi certifikátmi. Prvý je známy IP68, ktorý chráni smartfón pred vodou a prachom. Druhý je vojenský 14 MIL-STD 810G, ktorý je určený pre extrémne teploty, nárazy a tiež vodu až do hĺbky 1,5 metra.

ZDROJ | gsmarena

Pozrite siARCHOS 50 Saphir – odolný smartfón, ktorý si budete chcieť kúpiť

Displej tvorí 5,2″ LCD panel s rozlíšením 1 920 x 1 080 pixelov. Vo vnútri nájdete čip Snapdragon 435, 2 GB RAM a najnovší systém Android 7.0 Nougat. Nechýba 32 GB úložisko, microSD slot a solídna 4 100 mAh batéria, ktorá by sa mala postarať o 24-hodinovú výdrž. Rýchlo-nabíjanie Quick Charge 2.0 by malo nabiť smartfón z 0 % na 50% iba za 48 minút.

Čo sa týka fotoaparátu, konečne niekto vypočul prosby integrovať do odolného smartfónu kvalitný foťák. LG vybavilo smartfón LG X venture 16 Mpx fotoaparátom a 120° 5 Mpx webkamerou.

ZDROJ | gsmarena

Pozrite siCAT S60 po piatich mesiacoch v Rusku. Prežil to?

Odolný smartfón od LG podobne ako iné odolné smartfóny disponuje hardvérovými tlačidlami. Na bočnej strane nájdete QuickButton, ktoré otvorí LG Outdoor Essentials aplikáciu. Tá obsahuje funkcie ako barometer, kompas, počítadlo kalórii, krokov a vzdialenosti, informácie o počasí a baterku. Tieto funkcie určite nie sú zlé, no QuickButton umožňuje si tlačidlo navyše nastaviť podľa seba, podobne ako to má CAT S60, kde si na bočné tlačidlo môžete zvoliť akúkoľvek funkciu.

Toto tlačidlo tiež umožňuje okrem otvorenia aplikácie spustiť pomocou dlhšieho podržania nastavenia a pomocou dvojitého stlačenia vám spustí Glove Mode pre ovládanie s rukavicami.

ZDROJ | gsmarena
ZDROJ | gsmarena

Pozrite siSúboj titanov – CAT S60 vs. ARCHOS 50 Saphir

LG X Venture sa v Severnej Amerike predáva už dnes a v ostatných častiach sveta vrátane Európy by sa mal začať predávať v priebehu nasledujúcich týždňov.

Cena zatiaľ známa nie je, no nepredpokladáme, že by bola väčšia než 500 eur. Pre porovnanie CAT S60 má oficiálnu cenu 650 eur a ARCHOS 50 Saphir stojí 209 eur. LG X Venture bude ideálnou kúpou pre všetkých, ktorým zvykne telefón príležitostne aj padnúť.

ZDROJ | gsmarena

Zdrojgsmarena

Komentáre k článku