LG Watch W7: Sú to naozaj hodinky so 100-dňovou výdržou batérie?

Čo najviac trápi používateľov nositeľnej elektroniky? Jej krátka výdrž. Či ide o smartfóny, alebo o čoraz obľúbenejšie inteligentné hodinky, ich výdrž sa stále počíta skôr na hodiny ako na dni. Má LG niečo, čo iní výrobcovia nemajú?

100-dňová výdrž na smart watch? Nie, nie je to nijaký preklep, no má to svoje ale. Poďme sa na to pozrieť pekne od začiatku.

Firma LG je dlhodobo stabilným partnerom Google pri jej operačných systémoch určených pre inteligentné hodinky. Včera oznámila príchod nových hodiniek LG Watch W7, ktoré pracujú na Wear OS. Majú zároveň aj nový dizajn a niekoľko nápadov, vďaka ktorým je možné dosiahnuť sľubovanú výdrž.

Hodinky majú 1,2-palcový LCD displej, nad ktorým krúžia klasické analógové ručičky. Práve vďaka nim je dosiahnutá spomínaná výdrž na jedno nabitie, pretože v úspornom režime je procesor a displej v režime spánku.

Všetky potrebné informácie, ktoré používateľ potrebuje uvidí, keď stlačí vrchné tlačidlo na hodinách. Ručičky sa vtedy presunú na pozíciu 3 a 9 a tak si môže pozrieť notifikácie a ostatné oznámenia.

Okrem zobrazenia času majú hodinky zabudovaný výškomer a barometer, plus ďalšie funkcie, ktoré ponúka systém Wear OS. Prostredníctvom aplikácií si môžu používatelia personalizovať svoje zariadenie podľa svojich potrieb. Potešujúca je informácia, že na hodinky pasujú univerzálne remienky so šírkou 22 mm.

Pozrite siPrvé inteligentné hodiny s čipestom Snapdragon Wear 3100 prichádzajú

Hodinky Watch W7 poháňa starší procesor od Qualcommu, Snapdragon Wear 2100 a nie nedávno predstavený Wear 3100. Operačnú pamäť má 768 MB RAM so 4 GB vnútornej pamäte, nie sú teda extra výkonné. 4 GB pamäť po odrátaní miesta pre OS a aplikácie bude mať zrejme necelé 2 GB pamäte, čo pre tých, ktorí radi počúvajú hudbu z hodiniek nie je až tak veľa. Na porovnanie, Apple Watch Series 4 majú 16 GB pamäte nehovoriac o tom, že sú aj lacnejšie.

Batéria má neveľkú kapacitu 240 mAh a napája nielen inteligentnú časť hodiniek, ale aj hodinový mechanizmus. LG udáva výdrž pri „smart“ režime 2 dni, koľko to bude v praxi je zatiaľ otázne. Hodiny sú uložené v 44,5 mm púzdre.

Pozrite siInteligentné hodinky: Sú ako naše ženy, čoraz krajšie a múdrejšie

LG Watch W7 sú teda hybridné hodiny, ktoré používateľ môže v prípade potreby prepnúť do „analógového“ režimu a dosiahnuť tak udávanú výdrž 100 dní. Je však na zváženie, či má význam kupovať inteligentné hodinky za 449 dolárov, toľko totiž stoja, aby človek vypínal ich inteligenciu, kvôli dlhej výdrži. Klasické hodinky totiž vydržia fungovať dva a viac rokov na jednu batériu.

Predobjednávky na W7 sa spúšťajú už 7. októbra, od 14. októbra ich bude možné kúpiť napríklad v Best Buy. 

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj9to5Google

Komentáre k článku