LG V40 ThinQ má až 5 fotoaparátov a najrýchlejší Snapdragon

ZDROJ | LG

LG v Južnej Kórei predstavilo očakávanú vlajkovú loď, model V40 ThinQ. Je to prvý smartfón s piatimi fotoaparátmi na svete od renomovaného výrobcu. Ďalší ho ale budú určite nasledovať. Veď ako sa hovorí: „viac pásikov…“.

ZDROJ | LG

LG V40 ThinQ má na prvý pohľad zaujať trojicou šošoviek vzadu a dvojicou šošoviek vpredu. Je to teda prvý smartfón s piatimi fotoaparátmi. Naneštastie LG o novinke toho veľa nepovedalo.

https://www.youtube.com/watch?v=C6rhsBjjeiA

Novinka ponúkne aktuálne najvýkonnejší procesor Qualcomm Snapdragon 845 s 8 jadrami a grafikou Adreno 630 a 6-8 GB RAM. Displej bude mať 6,4-palcovú uhlopriečku, pravdepodobne pôjde o OLED panel. Žiaľ, na detailné informácie si musíme počkať do oficiálneho predstavenia, ktoré je naplánované na 3. októbra. Navyše ani vo videu, ktoré LG zverejnilo nie je zobrazená predná strana.

Telo novinky má bežný tvar, ale výrobca spomína soft touch, hoci zadná strana má byť sklenená. LG ale vyvinul technológiu na úpravu tvrdeného skla, ktorá dodá zadnej strane úplne iný pocit pri dotyku. Plusom zároveň bude odolnosť voči odtlačkom a šmýkaniu sa v ruke či na akomkoľvek povrchu.

ZDROJ | LG

Pod trojicou šošoviek na zadnej strane je snímač odtlačku prsta. Na bočnej strane má byť dedikované tlačidlo na spúšťanie hlasovej asistentky Google Assistant.

V predaji majú byť tri farebné verzie – New Platinum Gray (sivá), Carmine Red (bordová) a Morokan Blue (modrá).

 

ZdrojLG

Komentáre k článku