LG V40 ThinQ – 5 foťákov má byť tak akurát?

LG pred týždňom ukázalo svoj najnovší model V40 ThinQ, ktorý ako prvý na svete ponúkne 5 fotoaparátov. Teraz konečne o novinke prezradilo detailnejšie informácie. Čo novinka okrem 5 šošoviek ponúkne?

ZDROJ | LG

LG V40 ThinQ bude mať naozaj 5 fotoaparátov – dva vpredu a tri vzadu. S oboma prípadmi sme sa už stretli, no nikdy nie v jednom smartfóne. A tým bude novinka unikátna.

Nový model nebude žiadny drobec. Rozmery 158,7 x 75,8 x 7,7 mm a hmotnosť 169 gramov o tom jasne hovoria. LG sa podarilo do tela vpratať širokouhlý 6,4″ POLED displej s rozlíšením 1 440 x 3 120 px, teda s pomerom strán 19,5:9.

Nad ním je okrem viacerých senzorov aj šošovka so svetelnosťou f/1,9 8 Mpx webkamery a f/2,2 šošovka 5 Mpx webkamery. Prvá má 80° uhol záberu, druhá ponúkne 90°. Samozrejmosťou sú AR Emoji.

https://www.youtube.com/watch?v=H3rjTGBowUc

Na zadnej strane je to ale ešte zaujímavejšie. Trojica fotoaparátov má 12 + 12 + 16 Mpx rozlíšenie. Ani po optickej stránke na tom nie sú fotoaparáty zle – f/1,5 + f/2,4 + f/1,9. V prvom prípade ide o bežný uhol záberu okolo 80°, v druhom LG stavilo na teleobjektív s uhlom záber 45° a dvojnásobným priblížením a v treťom prípade je to 107°, takže zachytí viac scény.

Hlavný fotoaparát s rozlíšením 12 Mpx má podstatne väčší snímač. Jednotlivé pixle majú veľkosť 1,4 μm, LG V30 mal iba 1 μm. Na ostrenie využíva PDAF, ktorý má byť o 50% rýchlejší, ako v minulom modeli. Samozrejmosťou je podpora HDR aj pre video, ale aj umelá inteligencia pre automatický režim. Novinkou je AI AWB, teda automatické vyváženie bielej s umelou inteligenciou.

ZDROJ | LG

Maximom trojice je možnosť snímania 4K Ultra HD videa. Vo foto appke je možné využívať aj nový režim Cine Shot pre natáčanie krátkych videí s možnosťou vytvorenia GIFu na zdieľanie. Režim Triple Preview zas slúži na zobrazenie scény z každého jedného fotoaparátu, 3D Light Effect zmení tóny fotografie.

Vo vnútri je už spomínaný Snapdragon 845 s ôsmimi jadrami, grafika Adreno 630, 6 GB RAM a do 128 GB pamäť, ktorú je možné rozšíriť microSDXC kartou. Samozrejmosťou je LTE-A, VoLTE, Wi-Fi 5, Bluetooth 5.0, NFC, GPS, GLONASS, BeiDou.

Zo starších modelov si tiež vypožičal 32-bitový Hi-Fi DAC pre čo najlepší zvuk. O zvuk sa stará jeden reproduktor, Boombox, známy už z modelu G7 ThinQ. Pripojiť môžete aj slúchadlá či reproduktory cez 3,5 mm audio port. Zvukovú stránku LG V40 ThinQ mala na starosti spoločnosť Meridian Audio.

ZDROJ | LG

Už pred týždňom som spomínal, že telo novinky je niečím unikátne – hoci je zadná strana zo skla, LG ho upravil tak, aby malo zamatový povrch Silky Blast. Dosiahol to vraj jeho brúsením. Výsledkom má byť úplne iný pocit pri dotyku, ako pri uchopení bežného smartfónu so sklenenou zadnou časťou. Telo je mimochodom odolné voči vode a prachu (IP68), no zvláda aj drsnejšie zaobchádzanie (MIL-STD 810G).

V zadnej časti nechýba ani snímač odtlačku prsta. Všetko toto živí 3 300 mAh batéria s USB-C, alebo bezdrôtovým nabíjaním. Operačným systémom je Android 8.1, pripravený je však aj Android 9.0. Na tele je aj samostatné tlačidlo pre spustenie Google Assistanta.

ZDROJ | LG

V predaji majú byť nakoniec štyri farebné verzie – New Platinum Gray (sivá), New Aurora Black (čierna), Morokan Blue (modrá) a Carmine Red (bordová). Cena novinky zatiaľ nie je známa, no pre americký trh má byť cena vyše 900 dolárov. Snáď výrobca takú cenu nenasadí aj v Európe.

ZdrojLG

Komentáre k článku