LG V30S ThinQ – vylepšená vlajková loď zapadne do série ThinQ

Juhokórejské LG sa síce pred výstavou MWC vyjadrilo, že tento ročník neprinesie žiadnu novú vlajkovú loď, aby vyvrátila jednoročné cykly predstavení, na stánku spoločnosti sa ale objavil model LG V30S ThinQ.

Ide o vylepšenú vlajkovú loď z minulého roka, ktorá ponúkne identický dizajn, ale o čosi lepšiu výbavu. Navyše bude súčasťou novej značky ThinQ, ktorú výrobca oznámil už pred Vianocami. Tá má zoskupovať všetky produkty spoločnosti s umelou inteligenciou.

Do série ThinQ tak už pred časom pribudli inteligentné domáce spotrebiče, ale aj niekoľko smart reproduktorov – LG WK9 a niekoľko ďalších modelov. Do série ThinQ tak pribudne aj najnovší model smartfónu V30 a V30+.

Pozrite siLG V30 – ideálny smartfón pre fotografov i audiofilov

LG V30S ThinQ má umelú inteligenciu ale iba vďaka pripojeniu na internet. Inak ide o smartfón so Snapdragonom 835, ale až 6 GB RAM (pôvodne 4 GB). Zvýšila sa aj vnútorná pamäť na 128 GB a 256 GB pre model V30S+ ThinQ (pôvodne 64 a 128 GB). Aj napriek veľkej pamäti je ju možné rozšíriť microSDXC kartou do 2 TB.

V Androide má pribudnúť systém Voice AI založený na Google Assistant. Má slúžiť na spúšťanie aplikácií hlasovým pokynom.

ZDROJ | LG

Novinkou je zvýšená odolnosť MIL-STD 810G, ale aj nová farba Moroccan Blue.

Výrazným zlepšením má byť ale fotoaparát. Ten dostal systém Vision AI, ktorý v sebe spája trojicu technológií ako AI CAM, QLens a Bright Mode.

AI CAM má podľa výrobcu analyzovať objekty v zábere, aby odporučil najvhodnejší režim snímania z ôsmich režimov: portrét, jedlo, domáce zviera, krajina, mesto, kvety, východ slnka, západ slnka. Každý z režimov má vylepšovať charakteristiku záberu.

ZDROJ | LG

QLens nemá s fotografiou takmer nič spoločné. Slúžiť má hlavne na skenovanie QR kódov pri nakupovaní (hlavne on-line). Predmet, ktorý si chcete kúpiť vraj stačí iba odfotiť a systém nájde rovnaký produkt v obchode, kde si ho môžete kúpiť. Zároveň vie ale vďaka AI a strojovému učeniu rozpoznávať všetky predmety a dohľadávať k nim informácie.

ZDROJ | LG

Zaujímavejšou technológiou je Bright Mode. Tá má slúžiť na vylepšovanie nočných záberov s minimom šumu. Inak sú V30S ThinQ s V30, resp. V30S+ ThinQ a V30+ identické.

Keďže má ale pôvodný model V30 prakticky identický hardvér, pokojne sa môže stať, že LG čoskoro uvoľní update, ktorý bude obsahovať vyššie spomínané AI funkcie.

ZDROJ | LG

O BEZPEČNOSŤ DÁT NAŠICH REDAKTOROV POČAS MWC 2018 SA STARÁ ESET.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2018 ďakujeme spoločnostiam Orange Slovensko a Slovak Telekom, ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX v Barcelone, a zároveň sa starajú o ich dátové spojenie.

ZdrojLG

Komentáre k článku