LG ukázalo posteľ budúcnosti so skrytou polopriehľadnou telkou

ZDROJ | LG

Juhokórejské LG prekvapilo využitím svojho nového polopriehľadného OLED televízora – inštalovalo ho do akéhosi rámu k posteli. Na prvý pohľad sa tak môže zdať, že systém je súčasťou postele. Opak je však pravdou.

ZDROJ | LG

To, čo pôsobí ako predné čelo postele je v skutočnosti samostatné zariadenie Smart Bed so skrytým televízorom. V ráme je špeciálny mechanizmus, ktorý dokáže pohybovať OLED televízorom hore a dole. V zasunutom stave je však stále časť displeja viditeľná, zobrazuje základné informácie ako čas, dátum apod.

V druhom režime, kedy sa displej vysunie o zhruba štvrtinu, vie televízor zobrazovať detailné informácie napríklad o počasí. V poslednom režime vysunutia sa zobrazuje celý displej.

OLED displej má podľa výrobcu 40% priehľadnosť. To má svoje výhody, ale aj nevýhody. Napríklad užívať si naplno celovečerný film na priehľadnom displeji nemusí byť vôbec ono, hoci sa zo zadnej časti vysúva tmavý panel. Napriek tomu by mali byť ostatné parametre ako jas, kontrast, rozlíšenie apod. identické s klasickými OLED televízormi.

ZDROJ | LG

Zaujímavé je, že súčasťou 55″ televízora má byť aj audio systém. Ten má byť v ráme, no ten je pomerne tenký. Rámom teda môžme chápať tú časť, z ktorej sa televízor vysúva. Celé zariadenie má byť prenosné, resp. posuvné, na čo poslúži aj dizajnové madlo. Inou zaujímavosťou je sledovanie spánkovej aktivity majiteľa. Ktovie čo však v prípade, že v posteli spia dvaja.

ZDROJ | LG

Nezvyčajné zariadenie sa pravdepodobne nedostane nikdy do predaja, alebo bude len pre biznis klientelu – hotely a iné zariadenia, kde by si našlo uplatnenie. V domácnosti je podstatne jednoduchšie a určite i lacnejšie použiť klasický OLED alebo LCD televízor, ktorý je tiež možné zabudovať do rôznych systémov, aby nebol neustále na očiach.

Polopriesvitný OLED displej skôr ukazuje možnosti, ktoré táto technológia ponúka. LG si podobné displeje vie predstaviť v mnohých oblastiach, vrátane verejnej dopravy, architektúre, reštauráciách či obchodoch.

ZdrojLG

Komentáre k článku