LG ukázalo najväčší 8K OLED displej na svete s uhlopriečkou až 88″

ZDROJ | LG

Spoločnosť LG je známa svojimi technológiami profesionálnych displejov. Najnovšie prichádza so svojim najväčším OLED displejom s rozlíšením až 8K.


Televízory s rozlíšením 4K Ultra HD sú dnes samozrejmosťou na trhu a tak je načase, aby sa firmy začali predbiehať vo vyššom leveli – 8K (7 680 x 4 320 px). Pár pokusov o 8K panely sme tu už mali, no teraz prichádza LG s rekordmanom v podobe 8K OLED displeju s uhlopriečkou 88″.

Jedná sa tak o najväčší displej s najväčším zatiaľ predstaveným rozlíšením, aký máme možnosť vidieť. Displej sa už o pár dní ukáže na známej výstave CES 2018.

ZDROJ | Engadget

Pozrite siSharp začne predávať 8K televízor, má 16x vyššie rozlíšenie ako Full HD

Doteraz sme mohli vidieť najväčšie OLED panely s uhlopriečkou 77″ a aj to „iba“ v rozlíšení 4K Ultra HD. Takúto kombináciu ponúka napríklad Sony či Panasonic, no všetci berú OLED panely práve od segmentu LG Display.

Najväčším konkurentom pre LG by tak mohol byť Samsung, no ten sa posledný rok zameriava na QLED TV. Sme zvedaví, ako LG naloží so svojou dominanciou a či sa 88″ 8K OLED displeja dočkáme aj v komerčnej sfére.

ZdrojEngadget

Komentáre k článku