LG ukázalo až 88-palcový OLED televízor s 8K rozlíšením

ZDROJ | LG

LG a Samsung sa neustále predbiehajú, ktorý z nich predstaví úchvatnejší televízor. Kým Samsung sa sústredí na LCD a po novom aj microLED, LG razí cestu OLED panelov. Na výstave CES 2019 v Las Vegas juhokórejský výrobca predstavil až 88″ OLED panel s 8K UHD rozlíšením. Okrem toho ale do portfólia pribudne niekoľko nových OLED modelov.

ZDROJ | LG

Nový 8K Ultra HD (7 680 x 4 320 px) televízor má mať až 88-palcovú uhlopriečku, čo predstavuje 223 cm. Obor nielen čo sa týka rozlíšenie a veľkosti, ale aj zvuku ponúkne zabudovaný Dolby Atmos zvuk. Má mať 3.2.2ch konfiguráciu a bude zabudovaný priamo v displeji v štýle Sony A1 televízorov.

ZDROJ | LG

LG Z9 OLED bude poháňať najnovší Alpha 9 procesor druhej generácie a samozrejme bude zapadať do série ThinQ. Disponovať tak bude ThinQ umelou inteligenciou, no podporovať bude aj Amazon Alexa a Google Assistant hlasové asistentky. Novinka sa na trhu objaví v druhej polovici tohto roka.

ZDROJ | LG

LG okrem toho ale na výstave predstavilo dostupnejšie OLED panely. Napríklad nový 65″ 8K UHD OLED displej, ale aj 65″ 4K UHD displej, ktorý má byť najrýchlejším OLED panelom na svete. Jeho obnovovacia frekvencia má byť iba 3,5 ms. Pre tento rok LG predstavilo ale aj vynovené OLED televízory sérií B, C, E a W. Okrem série B9 budú mať všetky modely nový Alpha 9 procesor a chýbať nebude ani podpora Dolby Vision a Advanced HDR. HDR10 a HLG sú samozrejmosťou.

ZDROJ | LG

Novinkou má byť AI Picture a AI Sound, systémy na vylepšovanie obrazu a zvuku v reálnom čase. Napríklad z 2-kanálového zvuku bude umelá inteligencia schopná vytvoriť 5.1ch zvuk. Poteší aj podpora Dolby Atmos zvuku.

Všetky nové OLED televízory (a vybrané NanoCell pre rok 2019) od LG pre tento rok budú podporovať HDMI 2.1. Vďaka tomu budú televízory schopné pracovať s 4K obrazom s 120 fps (ak taký zdroj obrazu budete mať). Navyše HDMI 2.1 dovolí aj prenos bezstratového zvuku či automatický režim nízkej latencie (ALLM) a variabilná obnovovacia frekvencia (VRR), ktoré ocenia najmä hráči.

Pozrite siHDMI 2.1 príde s podporou 10K videa, 120 fps a Dynamic HDR

ZDROJ | LG

Všetky tohtoročné televízory dostanú aj nový webOS 4.5 operačný systém. Ten bude vybavený, ako inak, umelou inteligenciou. Chýbať nebudú ani asistenti od Amazonu či Google. Majiteľov starších modelov má potešiť update na webOS 4.5, ktoré modely ho ale dostanú nie je zatiaľ známe. Rovnako nie sú známe bližšie špecifikácie nových modelov a ani ich ceny.

ZDROJ | LG

Na stánku LG by mal byť aj 12,3″ polopriehľadný OLED panel, ale aj 27″ 4K displej s 0,28 mm okrajom, 13,3″ 4K displej pre notebooky so spotrebou až smiešnych 2,8 W apod.

ZdrojLG

Komentáre k článku