LG to dokázalo, má prvý rolovateľný OLED televízor na svete!

ZDROJ | LG

Juhokórejské LG na CES 2019 odhalilo očakávanú novinku, rolovateľný televízor. LG SIGNATURE OLED TV R je prvým svojho druhu, ktorý sa bude aj reálne predávať. CES 2019 sa tak zapíše do histórie ako výstava, na ktorej bola predstavená budúcnosť.

ZDROJ | LG

Predchodcov LG SIGNATURE OLED TV R sme mohli vidieť už na mnohých výstavách pred rokmi, no až dnes je rolovateľný televízor realitou, ktorú si budeme môcť kúpiť. Teda budeme ako budeme, cena prekoná aj cenu auta, no za technologické novinky sa jednoducho platí.

ZDROJ | LG

LG SIGNATURE OLED TV R výrobca označuje ako 65R9, čo predstavuje aj jeho uhlopriečku. 65″ model bude vybavený rolovateľným OLED displejom s parametrami, aké ponúkajú ostatné LG OLED televízory. Chýbať tak nebude Alpha 9 Gen 2 procesor pre spracovanie nielen obrazu, ale aj zvuku. Samozrejmosťou je umelá inteligencia na vylepšovanie obrazu z akéhokoľvek zdroja, ale aj využitie hlasových asistentov od Amazonu či Google.

ZDROJ | LG

R v názve nového televízora znamená aj Revolution, teda revolúciu, ale aj Redefining, teda redefinovanie priestoru. Televízor už nikdy nebude iba obrovskou čiernou plochou na stene, ale bude skrytý. Opačným smerom ide napríklad Samsung so svojim Ambient režimom, ktorý zobrazuje napríklad umelecké diela či hodiny a základné údaje o dni majiteľa.

ZDROJ | LG

LG SIGNATURE OLED TV R má tri režimy – Full View, Line View a Zero View. V prom prípade sa rozroluje celý OLED panel, v druhom iba časť zobrazujúca napríklad hodiny, obraz, hudobný prehrávač a iné v treťom je celý televízor skrytý v boxe.

ZDROJ | LG

Čerešničkou je 4.2.ch audio systém v základni s podporou Dolby Atmos. V predaji snáď bude aj bezdrôtový subwoofer pre dodanie masívnejších hlbokých tónov. Výkon audio systému výrobca uvádza na 100 W. O zvuk sa postaral dánsky Kvadrat.

ZDROJ | LG

Ohybný OLED displej vraj vydrží 50 000 zrolovaní. Ak ho zrolujete a vyrolujete 3x denne, televízor vydrží vyše 22 rokov.

LG s novinkou je tiež oznámil, že tohtoročné modely televízorov (vrátane modelu SIGNATURE OLED TV R) budú podporovať Apple HomeKit a AirPlay 2. V televízoroch tak spustíte prakticky všetko z iTunes, resp. akýchkoľvek iných zdrojov z Apple zariadení. To platí aj pre hlasové ovládanie.

ZDROJ | LG

Cena nového OLED televízora nie je zatiaľ známa, hovorí sa o sume cez 10 – 15 000 €. Na oficiálnu cenu si ale musíme počkať. Rolovateľný televízor od LG sa na trhu objaví ešte tento rok.

ZDROJ | LG

ZdrojLG

Komentáre k článku