LG Stylo 4 – základný smartfón so stylusom a najnovším Androidom

Novinka z dielne kórejského výrobcu, LG Stylo 4, neprekvapí parametrami. Výrobca mu ale nadelil najnovší Android aj displej s moderným pomerom strán.

LG tentokrát prichádza s netradičnejším smartfónom. Stylo 4 vo svojom tele totiž skrýva stylus (podobne ako nedávno predstavené trio modelov LG Q Stylus), no výbavou nechce konkurovať iným tabletofónom, akým je i Samsungu Galaxy Note 8. Novinka sa sústredí skôr na nenáročných používateľov, ktorí chcú mať telefón s pekným dizajnom a novým Androidom.

ZDROJ | LG

LG Stylo 4 na prednej strane tvorí 6,2-palcový IPS displej s rozlíšením Full HD+ (2 160 x 1 080 px). Tomu, ako už bolo spomenuté, bude spoločnosť robiť stylus, ktorý sa zo smartfónu vysúva. I z tohto dôvodu LG pridalo aj aplikáciu Screen off Memo, ktorá umožní písanie poznámok i na nezobudený displej. O ďalších softvérových úpravách ale spoločnosť mlčí. Nad panelom sa potom nachádza 5 Mpx selfie kamera. Tá má pomáhať aj pri odomykaní zariadenia, no nepôjde o najbezpečnejší spôsob.

Pozrite siLG G7 ThinQ oficiálne predstavený aj u nás – poznáme cenu pre slovenský trh

ZDROJ | LG

O výkon sa bude starať slabší osem-jadrový Snapdragon 450 s taktom 1,8 GHz spolu s 2 GB operačnej pamäte RAM a 32 GB ROM, ktorá sa nebude dať rozšíriť. Nakoľko je ale operačným systémom najnovší Android Oreo vo verzii 8.1, chod zariadenia by mohol byť plynulý. Batéria má kapacitu 3 300 mAh. Tá sa bude nabíjať cez USB-C konektor. Novinka poteší aj vyznávačov stále zriedkavejšieho 3,5 mm jacka. LG pribalilo tiež podporu DTS: X.

ZDROJ | LG

Kvalitnejšie zábery bude vytvárať 13 Mpx fotoaparát na zadnej strane s clonovým číslom f/2.4 a podporou Qlens (rival od LG pre Google Lens). Pod ním je umiestnená čítačka odtlačkov prstov. Nájdeme tu i NFC čip.

ZDROJ | LG

LG Stylo 4 sa začne predávať na americkom trhu za cenu 239 amerických dolárov. Zatiaľ nie je jasné či sa telefón dostane i na Slovensko, no dostupný bude minimálne cez zahraničné internetové portály.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Komentáre k článku