LG smartfóny novej série X: LG X cam a LG X screen

Juhokórejský výrobca LG na výstave MWC 2016 predstavil aj ďalšie smartfóny, a to novej série X, LG X cam a LG X screen. Výrobca ich prezentuje ako modely s prémiovými funkciami za neprémiovú cenu.

RECENZIALG X screen – so sekundárnym displejom pre rýchly prístup k funkciám

https://www.youtube.com/watch?v=mfpVO1Bw-NA

LG X cam

LG X cam 01
ZDROJ | LG

Po skúsenostiach s 3D ohýbaním skla LG zakomponoval zakrivenie prednej strany aj do nového modelu LG X cam. S profilom 5,2 mm a hmotnosťou 118 g sa X cam dobre drží v ruke a prvý dojem z neho je výborný. 5,2-palcový displej modelu X cam má Full HD rozlíšenie.

Pozrite siLG G5 – nová vlajková loď s duálnym fotoaparátom

Kľúčovou vlastnosťou a ťahákom smartfónu LG X cam sú dva fotoaparáty na zadnej strane. Hlavný je vybavený snímačom s rozlíšením 13 Mpx, sekundárny dostal 5 Mpx senzor. Pochopiteľne, smartfónu nechýba predná selfie kamera s 8 Mpx snímačom.

LG X series 01
ZDROJ | LG

Z ďalšieho popisu vlastností sa dozvedáme o prítomnosti 8-jadrového 1,14 GHz procesora, 2 GB ram pamäti a 16 GB vnútorného priestoru. Zdrojom energie pre smartfón bude prijateľná 2 520 mAh batéria. LG X cam zaujme aj farebnou paletou, zahŕňajúcou farby Titan Silver, White, Gold a Pink Gold.

LG X screen

LG X screen 01
ZDROJ | LG

Už prvý pohľad na parametre smartfónu LG X screen prezrádzajú, že ide o „slabšieho“ z dvojice noviniek. X screen poháňa 1,2 GHz švorjadro, pamäte majú hodnoty 2 GB resp. 16 GB RAM/ROM a fotoaparáty sú vybavené snímačmi 13 Mpx – zadný a 8 Mpx – predný. O energiu sa stará 2 300 mAh batéria.

Pozrite siŠpičkový smartfón LG V10 má 2 displeje a 2 webkamery

LG X screen je však charakteritický niečím iným, než top parametrami. Je to sekundárny displej, ktorý LG predviedlo už na modeli LG V10. Hlavný 4,93” displej má HD rozlíšenie. Nad ním je malý nezávislý displej veľkosti 1,76” s rozlíšením 520 x 80 px. Ten slúži na prístup k často používaným aplikáciám či prijímaniu hovorov bez prerušenia aktuálnej aktivity. Alebo len na prehrávanie hudby.

LG X Screen live 4Druhá obrazovka tiež umožňuje zobrazovanie dátum, času, stavu batérie a ďalšie oznámenia. A to bez toho, aby ste museli zapnúť telefón. Veľmi šikovné riešenie, uvidíme, ako sa osvedčí v praxi. X screen bude ponúkaný vo farbách Black, White a Pink Gold.

LG X Screen live 5

Smartfóny LG X cam a LG X screen majú aj niekoľko spoločných charakteristík. Tou najdôležitejšou je implementácia najnovšieho OS Android 6.0 Marshmallow. Oba modely majú podporu LTE sietí a ich predaj na vybraných trhoch začne už v marci 2016.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2016 ďakujeme spoločnostiam Orange Slovensko a Samsung Electronics, ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX.

ZdrojLG

Komentáre k článku