LG Q8 je menšia a vodeodolná V20tka

ZDROJ | LG

LG prináša na trh nový model Q8, ktorý sa v mnohom podobá na minuloročný model V20. Má však vlastnosti, ktoré V20 chýbali.

ZDROJ | LG

LG sa krátko pred predstavením novej vlajkovej lode LG V30 rozhodlo priniesť na európsky trh menšiu a vylepšenú verziu minuloročnej vlajkovej lode LG V20.

Pozrite siLG V20 – dva displeje, dva foťáky, profi zvuk a nový Android 7.0

Telefón poháňa procesor Snapdragon 820 s 4GB RAM, na ktorých beží Android 7.1.1 s nadstavbou LG UX 5.0. Vnútorné úložisko má kapacitu 32 GB s možnosťou rozšírenia pamäťovou kartou. Na zadnej strane nájdeme snímač odtlačkov prstov a duálny fotoaparát s rozlíšením 13-megapixelov (f/1,8) a 8-megapixelov (f/2,4), ktorému v tme posvieti dvojtónový LED blesk. Nechýba laserové zaostrovanie, optická stabilizácia a nahrávanie videa v rozlíšení 4K.

ZDROJ | LG

Na prednej strane je dominantou 5,2 palcový displej s rozlíšením 1440×2560 so sekundárnym displejom na vrchu, ktorý slúži na skratky nastavení, odkazy aplikácií alebo ovládanie hudby. Predná 120 stupňová kamera má rozlíšenie 5-megapixelov.

ZDROJ | LG

Telefón sa pýši dvoma mikrofónmi, ktoré dokážu nahrávať zvuk o hluku až 132dB bez skreslenia, ktorý sa následne ukladá v bezstratovom formáte. Pri nahrávaní však jeho prednosti neostávajú. O ostrú reprodukciu zvuku sa postará technológia Quad DAC Hi-fi.

ZDROJ | LG

Q8 má certifikáciu odolnosti IP67, čo znamená odolnosť proti prachu a vode do hĺbky 1 metra po dobu 30 minút. Vodeodolnosť si vyžiadala, že batéria s kapacitou 3 000 mAh nie je používateľsky vymeniteľná.

Pozrite siTento Apple iPhone 7 chcem, len nie v tejto farbe!

Ak sledujete telefóny od LG pozorne, možno vám neunikla podobnosť s modelom V34, ktorý sa predáva len v Japonsku. Zdá sa, že ide o rovnaký telefón pod iným názvom.

Telefón sa zatiaľ objavil len na talianskej stránke LG. Na informácie o cene a dostupnosti na jednotlivých európskych trhoch si musíme ešte počkať. Zatiaľ si môžete prečítať našu recenziu na Samsung Galaxy J5 Duos (2017).

ZdrojLG

Komentáre k článku