LG Q6 – lacnejšia „G6“ prichádza na Slovensko!

LG bude prostredníctvom operátorov predávať model Q6 s rozpoznávaním tváre a Full Vision displejom. Cena vás prekvapí, pozrite si novinku naživo.

recenziaLG Q6 – slušná stredná trieda, ktorá sa tvári, že je high-end

LG počas júla 2017 predstavilo nový rad smartfónov Q. Z nich sa jeden dostane aj na náš trh, a to konkrétne stredný model LG Q6, ktorý sa bude na Slovensku predávať v jedinej farbe Ice Platinum. Dnes sme mali možnosť si novinku vyskúšať a taktiež sme jeden kus získali na pár dní do našej redakcie na test. Ak vás novinka zaujíma, pýtajte sa.

Pozrite siLG Q6 z nového radu smartfónov s 18:9 FullVision displejom

LG Q6 prichádza po vzore vlajkovej loge G6 s FullVision displejom s pomerom strán 18:9. Výrobcovi sa tak podarilo do vcelku kompaktného tela zmestiť pomerne veľký 5,5-palcový displej s jemným FHD+ rozlíšením a zaoblením v rohoch. Displej tak zaberá väčšiu časť prednej plochy, čo vyzerá naživo veľmi pekne.

Celkový vzhľad smartfónu sa vydaril, poteší vás kovový rám a zadná časť zaoblená tak, že dobre sadne do ruky. Naozaj by ste nepovedali, že toto je „až“ 5,5-palcový smartfón. Novinke však chýba čítačka odtlačkov prstov, ktorá by sa síce pod displej nezmestila, no márne ju budete hľadať aj v zadnej časti.

Tej dominuje objektív 13 Mpx fotoaparátu s režimami, aké poznáme aj z modelu G6. Predný fotoaparát má 5 Mpx snímač. Vstavanú batériu s kapacitou 3 000 mAh môžete nabiť za 90 minút, keďže nechýba rýchle nabíjanie. Konektor USB-C však na tele novinky nenájdete, musíte sa uspokojiť so starším microUSB.

Pozrite siLG G6 – prvý na svete so širokouhlým displejom

S modelom LG G6 má novinka spoločnú aj odolnosť, aj telo Q6-ky totiž prešlo vojenskými testami, je odolnejšie voči pádom a spĺňa certifikáciu IP52. Takže ani dážď by smartfónu ublížiť nemal.

Čo sa týka verzie pre náš trh, bude k dispozícii 8-jadrový procesor Snapdragon 435 spolu s 3 GB pamäťou RAM a 32 GB internou pamäťou rozšíriteľnou pamäťovými kartami. Dual SIM verziu novinky si u nás nekúpite.

Výrazným prvkom by mala byť funkcia skenovania tváre, ktorá má sčasti nahradiť chýbajúcu čítačku odtlačkov prstov. Výhodou je, že tvár vám smartfón oskenuje bez toho, aby ste museli odomknúť displej. Stačí sa naň pozrieť a je to. Navyše smartfón vraj dokáže rozoznávať aj to, či ste s bradou alebo bez, takže ak sa aj oholíte, odomkne sa. Určite si to vyskúšame.

Cena novinky je stanovená na príjemných 349 €. Kúpite si ju však len u našich operátorov, a to už začiatkom septembra 2017 v O2 a Orangei. Do ponuky LG Q6 zaradí aj Telekom, ale termín nie je známy. V bežnom predaji žiaľ smartfón dostupný nebude.

Komentáre k článku