LG Q Stylus – nové trio smartfónov so stylusom

LG dnes predstavilo tri nové zariadenia zo série Q Stylus. LG Q Stylus, Q Stylus+ a Q Stylusα sú smartfóny so zaujímavou výbavou a cenou údajne bez prémiovej prirážky.

I napriek tomu, že kórejská značka bližšie nešpecifikuje detaily a tlačová správa bola všeobecnejšia, tie najzaujímavejšie vlastnosti sme sa dozvedeli. Konieckoncov, smartfóny LG Q Stylus majú priniesť prémiové funkcie do strednej triedy.

Tri nové zariadenia budú poháňané ďalej nešpecifikovaným osem-jadrovým procesorom, ktorého takt sa bude líšiť medzi 1,5 GHz a 1,8 GHz v závislosti od modelu. Vo všetkých prípadoch ale budú novinky obsahovať 6,2-palcový displej s pomerom strán 18:9 a rozlíšením Full HD+ (2 160 x 1 080 px). Rozmery 160,15 x 77,75 x 8,4 mm ako aj hmotnosť 172 gramov sa preto tiež týkajú všetkých.

ZDROJ | LG

Nezhody potom nájdeme aj pri pamätiach. LG Q Stylus+ bude mať 4 GB RAM a 64 GB ROM. LG Q Stylus má 3 GB operačnú pamäť a 32 GB vnútorné úložisko. Posledný z fachu, LG Q Stylusα ponúkne 3 GB RAM a 32 GB ROM. Všetky tri modely majú tiež microSD slot pre rozšírenie hodnoty ROM o ďalšie 2 TB.

Pozrite siLG G7 ThinQ – vlajková loď ako sa patrí, aj s umelou inteligenciou

Trio bude mať okrem toho vpredu aj vzadu len jednu kameru, ich hodnoty sa ale mierne líšia. LG Q Stylus+ a Q Stylus budú mať zadný 16 Mpx snímač s PDAF. V prípade prednej strany má výrobca viac alternatív, podľa trhu bude LG dodávať novinky buď s 8 Mpx alebo 5 Mpx širokouhlým čipom. LG Q Stylusα bude mať zadný 13 Mpx fotoaparát s PDAF, ten predný s 5 Mpx širokouhlým snímačom.

ZDROJ | LG

V ďalších parametroch sa zariadenia už viac-menej zhodujú. Patrí sem napríklad 3 300 mAh batéria, ktorá sa bude nabíjať cez USB-C, odolnosť voči vode v podobe certifikátu IP68 (len pre Stylus a Stylus+) či schopnosť odolať nárazom vďaka vojenskému štandardu MIL-STD 810G. DTS:X 3D sa zas bude starať o priestorový zvuk. Všetky tri novinky budú mať tiež QLens. Dalo by sa tak povedať, že nové smartfóny sú ako LG Q7 len so stylusom. Operačným systémom je Android 8.1.0 Oreo.

Novinky by sa mali začať predávať v treťom kvartáli tohto roka aj na európskom trhu. Ceny sa ostatné detaily budú zverejnené ešte predtým.

ZdrojLG

Komentáre k článku