LG prichádza so špičkovými soundbarmi v novej sérii 2021

ZDROJ | LG

LG síce končí so smartfónmi, ale rozhodne neodchádza z odvetvia TV. Ku kvalitnému televízoru už akosi samozrejme patrí sounbar, moderný a nenápadný nástupca domáceho kina. LG predstavilo päť nových modelov, ponúkajú Dolby Atmos a DTS: X a sú navrhnuté s ohľadom na životné prostredie.

Novinkou je využitie funkcie AI Sound Pro z televízorov LG. Audio sa z neho prehráva cez technológiu TV Sound Mode Share. Výsledkom je vynikajúci zvuk a možnosť využitia rovnakých audio režimov ako v televízoroch s funkciou AI Sound Pro. Používateľom to umožňuje jednoduché prepínanie medzi soudbarom a televízorom pomocou diaľkového ovládača k televízoru.

Nová séria ponúka kvalitný zvuk, ľahké pripojenie, inteligentné funkcie a štýlovú estetiku s moderným vzhľadom.

LG konkrétne predstavilo modely SP11RA, SP9YA, SP8YA, SP7Y, SPD7Y. Zariadenia prinášajú známe funkcie, napríklad ladenie zvuku Meridian či technológiu Meridian, ktorá ponúka v hudobnom režime autentický zážitok z počúvania. Pribudla funkcia Meridian Horizon, kombinuje dvojkanálové stereo do viackanálového zvuku a poskytuje výborný zvuk bez ohľadu na polohu používateľa v miestnosti.

Pozrite siLG ukázalo posteľ budúcnosti so skrytou polopriehľadnou telkou

Funkcia AI Room Calibration sa postará optimálny zvuk v akomkoľvek interiéri vďaka technológii priestorového povedomia na meranie rozmerov miestnosti a následným prispôsobením podľa individuálnych charakteristík priestoru. Aplikácia AI Sound Pro využíva adaptívne riadenie zvuku na automatické prispôsobenie poľa podľa toho, aký žáner obsahu sa práve sleduje (správy, hudba, film).

SPD7Y je „najmenší“ spomedzi nových soundbarov od LG. Celkový príkon má 380 W pri 3.1.2-kanálovom zvuku.ZDROJ | LG

Nové soundbary podporujú Dolby Atmos a DTS: X, ich noví majitelia sa môžu tešiť na dynamický trojrozmerný zvuk. Kombinujú predné a zadné bezdrôtové kanály, správne basové tóny dodá subwoofer.

Soundbary si rozumejú s hlasovými asistentmi Google Assistant, Amazon Alexa. Podpora Apple AirPlay 2 umožňuje streamovanie, ovládanie a zdieľanie hudby a ďalšieho obsahu priamo z iPhone, iPadu či Macu.

Hi-Res Audio zaistí bezstratové prehrávanie v štúdiovej kvalite do 24 bit/96 kHz. HDMI eARC umožňuje vyšší dátový tok vo vysokom rozlíšení a nekomprimované audio Dolby Atmos pomocou jedného kábla. Konektivitu dopĺňa USB-A port na prehrávanie z USB a Bluetooth streamovanie.

ZDROJ | LG

Top modelom je LG SP11RA. Celkový výkon má 770 W, ako jediný ponúka 7.1.4-kanálový zvuk a nahor smerujúce reproduktory (up-firing).

Model: SP11RA SP9YA SP8YA SP7Y SPD7Y
Celkový príkon 770 W 520 W 440 W 440 W 380 W
Kanály 7.1.04 5.1.02 3.1.02 5,1 3.1,2
Zadné reproduktory zadné a up-firing voliteľne voliteľne voliteľne voliteľne
Dolby Atmos, DTS: X áno áno áno Virtuálne DTS: X áno
Meridian Horizon, Technology Audio, Meridian Audio áno áno áno áno áno
Hi-Res audio áno áno áno áno áno
AI Room Calibration áno áno áno nie nie
AI Sound Pro áno áno áno áno áno
eARC áno áno áno len ARC áno
Prechod 4K s podporou Dolby Vision áno áno áno nie áno
Alexa, Google Assistant, AirPlay 2 áno áno áno áno áno

LG myslí aj na ekologický aspekt a nové soundbary balí do recyklovanej formovanej buničiny s oveľa menším podielom penovej hmoty a plastu EPS. Balenie už stihlo získať certifikát Eco Product od Societe Generale de Surveillance.

ZDROJ | LG

Nové soundbary sa začnú predávať tento mesiac, ceny spresnené neboli.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku