LG premenilo domácu čističku vzduchu PuriCare na masku s H13 HEPA filtrami

ZDROJ | LG

LG rozšírilo ponuku svojich čističiek vzduchu PuriCare o prvú čističku, ktorú si namiesto umiestnenia do domácnosti nasadíte priamo na tvár. Aj keď prichádza na trh práve uprostred celosvetovej pandémie, v boji proti COVID-19 nemusí byť až tak účinná.

LG PuriCare Wearable Air Purifier je v podstate zmenšenina doterajších čističiek vzduchu PuriCare. S mnohými domácimi čističkami má nová maska spoločné aj použitie dvoch H13 HEPA filtrov, zatiaľ čo napájanie zo siete vymieňa za 820 mAh batériu. Tá vydrží v režime nízkeho výkonu zhruba osem hodín a v režime vysokého výkonu zhruba dve hodiny.

ZDROJ | LG

Vstavané filtre dokážu používateľa ochrániť pred smogom vo veľkomestách, škodlivými čiastočkami tvorenými pri každoročných požiaroch a podľa všetkého aj pred baktériami a vírusmi, i keď to LG zatiaľ priamo nepriznáva. V balení samotnej masky je zabudovaná UV-LED čistička masky, ktorá z nej odstráni nánosy baktérií.

Pozrite siNáhrdelník od NASA vám pomôže vyhnúť sa nákaze na COVID-19

Vďaka prepojeniu masky so smartfónom dokáže maska používateľa upozorniť na potrebu výmeny filtra pomocou notifikácie. Samotná maska taktiež dokáže automaticky regulovať otáčky vetrákov na základe aktuálneho spôsobu dýchania používateľa.

ZDROJ | LG

V aktuálnej pandemickej situácii je dôležité nielen to, či maska dokáže zabrániť vdýchnutiu vírusových častíc, ale taktiež či dokáže zabrániť ich ďalšiemu šíreniu do okolia. Ak totiž maska pomocou ventilátorov vypúšťa vydychovaný vzduch priamo do okolia, jej používateľ môže nevedomky šíriť nákazu. LG zatiaľ túto možnosť pre portál The Verge odmietlo komentovať, čaká totiž na ukončenie testovania a udelenie certifikácie.

LG PuriCare Wearable Air Purifier zatiaľ nemá cenu, ani dátum vydania. Maska by sa mala objaviť v predaji na vybraných trhoch ešte v priebehu tohto roka.

ZdrojLG

Komentáre k článku