LG predstavilo ThinQ, kuchynské spotrebiče budúcnosti

ZDROJ | LG

LG si na tohtoročnú výstavu spotrebiteľskej elektroniky CES 2018 prinieslo celý rad nových produktov ThinQ. Patrí sem inteligentná chladnička, rúra na pečenie, umývačka riadu či mikrovlnná rúra.

Zrejme najzaujímavejší spotrebič do kuchyne z novej série ThinQ je chladnička InstaView ThinQ. Vo dverách chladničky je umiestnený 29-palcová dotyková obrazovka, ktorá sa spriehľadní po zaklopaní na chladničku. Používatelia sa tak môžu pozrieť na obsah chladničky bez otvárania dverí, čím šetria elektrickú energiu. Dotyková obrazovka však má aj širšie využitie.

Pozrite siLG WK9 – inteligentný reroduktor s displejom a LG ThinQ AI

Na jedlá v chladničke je možné pomocou dotykovej obrazovky umiestniť virtuálne nálepky s informáciou o dátume spotreby. Ak sa nejaké jedlo blíži k dátumu spotreby, chladnička o tom informuje členov domácnosti cez mobilnú aplikáciu. LG v tejto chladničke využíva operačný systém webOS, ktorý poháňa aj smart televízory tejto značky.

ZDROJ | LG

Všetky zariadenia LG ThinQ by spolu mali vedieť komunikovať. Chladnička LG InstaView vie odoslať informácie do rúry LG EasyClean o tom, aké potraviny sú v chladničke a aké jedlá sa z nich dajú vytvoriť. Rúra následne môže informovať umývačku riadu LG QuadWash o tom, aké jedlo ste mali a na základe toho nastaví umývací program. Ako do tohto systému zapadá inteligentná mikrovlnná rúra zatiaľ nie je celkom jasné.

Pozrite siASUS Lyra Trio a Voice – routre s unikátnym dizajnom a službou Amazon Alexa

Zariadenia ThinkQ nebudú schopné komunikovať iba medzi sebou, ale aj s používateľmi a to cez hlasovú asistentku Amazon Alexa. Táto integrácia umožní pri varení počúvať hudbu, používať hlasovo ovládané časovače a dokonca zvládne používateľov sprevádzať receptami.

LG zatiaľ neoznámilo žiadne dátumy vydania a ceny jednotlivých spotrebičov ThinQ. Je otázne, či sa vôbec tieto produkty v aktuálnej forme dostanú na trh, keďže na výstave CES vidíme často rôzne smart spotrebiče, ktoré sa na trh nedostanú vôbec, alebo len v orezanej verzii.

ZdrojLG

Komentáre k článku