LG predstavilo prvý herný IPS monitor s 1-ms odozvou

Zjednodušene povedané, pri výbere monitoru k hernej zostave sa väčšinou hráči rozhodujú medzi kvalitným obrazom (IPS panel), alebo dobrou odozvou (TN panel). LG zmazáva túto dilemu novými monitormi LG UltraGear.

LG UltraGear, alebo celým názvom LG UltraGear Nano IPS NVIDIA G-SYNC, je prvý komerčný monitor pre hráčov, ktorý ponúka obdivuhodnú LG UltraGear Nano IPS NVIDIA G-SYNC odozvu. V spojení s 144-Hz obnovovacou frekvenciou, ktorú je možné pretaktovať až na 175 Hz, tak ide o ideálny monitor pre serióznych hráčov.

Nový monitor bude dostupný v dvoch veľkostných verziách. Model 38GL950G ponúkne zahnutý panel 38” uhlopriečkou s rozlíšením 3 840 x 1 600 pixelov a pomerom strán 21:9. Menší model 27GL850 ponúkne rovný panel s uhlopriečkou 27” a rozlíšením 2 560 x 1 440 pixelov.

ZDROJ | LG

Zatiaľ čo menší model ponúkne podporu technológie NVIDIA G-SYNC a HDR10, väčší 38-palcový model doplní G-SYNC o technológiu VESA DisplayHDR 400 a certifikáciu, ktorá zahŕňa viac než 300 kvalitatívnych testovaní spoločnosťou NVIDIA.

Oba modely pokrývajú 98 % farebného spektra DCI-P3 a 135 % spektra sRGB. Menší model ponúkne panel so svietivosťou 350 nitov a väčší so svietivosťou 450 nitov.

Pozrite siAko funguje srandovné ovládanie gestami v LG G8 ThinQ?

Čo sa týka portov, menší model má na zadnej strane tri porty USB 3.0, dvojicu HDMI a jeden DisplayPort. Väčší model ponúka takmer rovnakú zostavu, akurát ukrátenú o jeden HDMI port. Namiesto toho však ponúkne ambientné podvietenie Sphere Lighting 2.0, ktoré obohatí herné zážitky.

Predobjednávky na nový monitor budú na americkom trhu otvorené už 1. júla, zatiaľ čo hráči na európskom trhu si na jeho príchod budú musieť počkať do tretieho kvartálu tohto roku. Ceny a ani presný dátum vydania zatiaľ nepoznáme.

ZdrojLG

Komentáre k článku