Roboty od LG pomôžu v reštauráciách, hoteloch a obchodoch

ZDROJ | LG

Po minuloročnom predstavení robotov, ktoré budú pomáhať na letiskách, LG prináša ďalších robotických pomocníkov. Budú nosiť jedlo, batožinu, nákupy a ubytujú vás v hoteli.


LG minulý rok predstavilo robotov, ktoré majú upratovať letiská a pomáhať cestujúcim. Tento rok LG zakladá novú robotickú rodinu CLOi, ktorej súčasťou sú tri nové roboty.

Pozrite siHonda chystá štvoricu roztomilých robotických pomocníkov

Prvým novým robotom je Serving Robot, ktorý má hosťom v hoteloch a cestujúcim na letiskách servírovať jedlo a pitie. Vo svojom tele má zabudovanú vyberateľnú tácku a priestor vhodný napríklad na uterák, ktorým by sa cestujúci na letiskách mohli osviežiť.

ZDROJ | LG

Špeciálne do hotelov sa hodí nový Porter Robot, ktorý slúži nie len na nosenie batožiny, ale aj na check-in, check-out a na prijímanie platieb za ubytovanie. Porter Robot by teda mal výrazne skrátiť čakanie na recepciách.

ZDROJ | LG

Posledným novým robotom je Shopping Cart Robot, čiže robotický nákupný košík. Okrem nosenia nákupu dokáže čítať čiarové kódy, aby si zákazník mohol skontrolovať ceny produktov a zároveň sledovať, aké produkty zatiaľ nakúpil. Robot tiež dokáže zákazníka odprevadiť k produktom, ktoré si nájde v mobilnej aplikácii.

ZDROJ | LG

Kedy a kde by sme mohli vidieť nových robotov nasadených v praxi, sa zrejme dozvieme na výstave CES 2018, kde bude LG roboty predvádzať. LG plánuje rodinu CLOi ďalej rozširovať, pričom paralelne vyvíja aj ďalšie inteligentné produkty ThinQ, kde patria smart žiarovky, práčky, vysávače či klimatizácie.

ZdrojLG

Komentáre k článku