LG predstavilo nový G Pad II 8.0

LG G Pad II

Po viac ako roku predstavilo LG nástupcu svojho tabletu LG G Pad. Aj keď pôvodne do tejto série patrili tri tablety, nástupcu sa zatiaľ dočkala len osempalcová verzia.

Novinka oproti predchodcovi ponúka pár vylepšení, ktoré síce zrejme nemôžeme považovať za zásadné, ale v LG si jednoducho povedali, že nastal čas na update.

Začneme teda tým, čo zostalo nezmenené. Ako už z názvu vyplýva, aj novinka ponúkne osempalcový displej so štandardom Gorilla Glass 8.0, ktorý si zachoval rozlíšenie 1 280 x 800 pixelov a je možné ovládať ho pomocou kapacitného stylusu.

Vylepšenia sa nedočkal ani procesor a aj v novej verzii sa nachádza štvorjadrový Snapdragon 400 s výkonom 1,2 GHz. Ten spolu s vylepšenou RAM pamäťou s veľkosťou 1,5 GB bude zabezpečovať chod Androidu vo verzii Lollipop. Vnútorná pamäť bola zdvojnásobená na 32 GB.

Prekvapením je prítomnosť klasického USB 2.0 adaptéra, takže pripojenie USB disku alebo externej klávesnice bude možné bez prídavného adaptéru.

LG G Pad II

LG G Pad G II nebude primárne určený na fotografovanie, do vienka dostal fotoaparát s rozlíšením 5 Mpx, ktorý dopĺňa predná kamera s rozlíšením o tri megapixely menším.

Nový tablet sa na domáci juhokórejský trh dostane v najbližších týždňoch. Informácie o dostupnosti v ostatných kútoch sveta zatiaľ nie sú známe, jeho predchodca však bol dostupný celosvetovo a tak v tom budeme dúfať aj pri druhej verzii.

Zdroj: LG