LG predstavilo 48“ herný displej, ktorý sa dokáže ohnúť „na povel“

ZDROJ | LG Display

Televízory so zahnutou obrazovkou sa na trhu príliš neujali, čo však neznamená, že takáto forma obrazovky nemá svoje využitie. LG preto predstavilo obrazovku, ktorá sa dokáže ohnúť na povel, resp. stlačením tlačidla. Touto funkciou, ale aj zvyšnými parametrami zaujme najmä hráčov.

Nie je to ani zďaleka prvý krát, čo sa na výstave CES objavuje flexibilný OLED displej a dokonca takýto displej po prvý krát neukazuje verejnosti ani LG. Takzvaný Bendable CSO displej od LG však kombinuje túto vlastnosť OLED panelu so skutočne zaujímavými parametrami a technológiami.

Pod vyššie spomínanou skratkou CSO sa ukrýva technológia Cinematic Sound OLED, ktorá dokáže produkovať zvuk zvyčajne vytváraný reproduktormi rozvibrovaním samotného OLED panelu, ktorý má mimochodom hrúbku iba 0,6 milimetra.

Táto technológia pritom neslúži iba na zbavenie sa reproduktorov, ale aj presnejšie smerovanie zvukov. Reč tak napríklad nesmeruje z reproduktorov, ale priamo od hercov vo filmoch či postáv v hrách.

Keď už spomíname hry, opomenúť nesmieme ani odozvu na úrovni 0,1 milisekundy, ktorú LG v prípade tohto 48“ panelu kombinuje s variabilnou obnovovacou frekvenciou obrazovky v rozmedzí od 40 Hz do 120 Hz. Súčasťou podstavca je dokonca aj bezdrôtová nabíjačka Qi.

Pozrite siSúboj 6 rýchlych bezdrôtových Qi nabíjačiek

Pre hráčov má však svoj význam aj samotné ohnutie obrazovky, kde Bendable CDO displej ponúka polomer až 1 000 mm. Zahnutím obrazovky sa hráčom zjednotí vzdialenosť, ktorá delí ich zrak od všetkých bodov na obrazovke.

ZDROJ | LG Display

Či už hráč sleduje dianie v centre obrazovky alebo o informačnú grafiku (životy, náboje, skóre…) umiestnenú v rohoch, vždy sleduje body v rovnakej vzdialenosti a tak si ani pri intenzívnom hraní až tak nenamáha zrak. Keď však príde čas na bežné sledovanie filmov s celou rodinou, displej je možné stlačením jediného tlačidla vrátiť späť do pôvodnej podoby.

Bendable CSO displej je aktuálne vo fáze prototypu a nie je úplne jasné, či ho LG plánuje pretvoriť do skutočného produktu.

ZdrojLG Display

Komentáre k článku